Aizritējis Preiļu novada čempionāts zemledus makšķerēšanā

04.03.2017.

4. martā uz Feimankas ūdenskrātuves pulcējās sporta makšķerēšanas cienītāji, lai noskaidrotu Preiļu novada atklātā čempionāta un Preiļu pagasta čempionāta zemledus makšķerēšanā uzvarētājus un  laureātus. Deviņu komandu 27 „copmaņi” noskaidroja gan meistarīgākos individuālajā vērtējumā, kā arī labākos komandu cīņās.

Pēc četru stundu saspringtas urbšanas, zivju dislokācijas vietu meklēšanas, pievilināšanas un izmānīšanas, makšķernieki devās krastā, lai savus lomus svērtu un mērītu. Jau pēc pirmā uzmestā acu skata bija redzams, ka diez vai kādam izdosies pārspēt komandas „Pelēči” lomus, kas arī vēlāk guva apstiprinājumu. Uzvara ar 8 punktiem Jānim Kokinam, Sandim Gribuškam un Arnoldam Jurkjānam. Otrajā vietā  ar 19 punktiem ciemiņi no Madonas puses – komanda „Vecie līņi” Ilze Barūkle, Valdis Barūklis un Edmunds Ošlaps. Tikai par trim punktiem sliktāks rezultāts bronzas laureātiem –  komandai „Super spečuki”, kuras sastāvā startēja Anatolijs Pupics, Ainārs Kalvāns un Ivars Bogotais.

Individuālajā vērtējumā vislielākais loms Jānim Kokinam – 2 kg 914 grami, ar otrajai vietai atbilstošu rezultātu – 2 kg 808 grami – meistarklasi nodemonstrēja Ilze Barūkle, bet trešajā pozīcijā Sandis Gribuška – 2 kg 740 grami. Vēl olimpiskajā sešniekā iekļuva Arnolds Jurkjāns (2 kg 542 g), Ivars Bogotais (2 kg 403 g) un Edmunds Ošlaps (2 kg 239 g). Preiļu pagasta čempionāta individuālajā vērtējumā uzvara Broņislavam Plivdam ar svaru 1 kg 330 grami no komandas „Līči”, otrajā vietā Rūdolfs Vucāns (0,519 g ) no komandas „Zāni”, bet trešā vieta komandas „Līči” pārstāvim Ilgonim Skrivļam ( 0,508 g ).  Smagāko zivi – 103 g asari – piemānīja Jānis Kokins, bet mazākās zivs pieveicēja godā Dinārs Ķemzāns – 5,8 cm (“Zāni”).

Prieks par vecākiem, kuri sava hobija arodu nodod saviem bērniem, un kā piemēru var minēt komandu „Haizivis”, kuras sastāvā tētis Valdas Martinkus ar dēliem Oskaru un Markusu. Visi nominanti tika pie kausiem, medaļām un Preiļu pagasta amatnieku darinājumiem – par ko viņiem atsevišķs paldies! Ne mazāku atzinību izpelnījās saimnieču Lidijas, Marutas un Jeļenas sātīgā un garšīgā frikadeļu zupa sacensību noslēgumā. Paldies Vitālijam Plivdam par atbalstu pasākuma veiksmīgai norisei.

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.