Preiļu 2. vidusskolas skolēni apmeklē izstādi “Skola 2017”

24.02.2017.

Piektdien, 24. februārī, no Preiļu 2. vidusskolas plkst. 8.00 izbrauca skolēnu autobuss, kurš devās uz izstādi Ķīpsalā “Skola 2017”. Uz izstādi devās galvenokārt vidusskolēniem, jo izstāde paredzēta turpmākās izglītības vietas izvēlei, kas ir īpaši aktuāli 11. un 12. klašu skolēniem.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt topošos studentus ar izglītības iespējām gan Latvijā, gan ārpus tās. Izstādē piedalījās koledžas, augstskolas un citas iestādes, kas saistītas ar augstāko izglītību vai tās izvēli. Katrai skolai tika atvēlēts stends, pie kura darbojās profesori vai, biežāk, studenti. Jebkuram varēja uzdot interesējošos jautājumus, tika piedāvāti bukleti un citi apskates materiāli. Bija dažādas iespējas piedalīties konkursos. Lielākie stendi bija Latvijas Universitātei, Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei, “Turībai”, izstādē bija sastopams arī Daugavpils Universitātes stends, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas stends. Informāciju par savu darbošanos piedāvāja arī “Erasmus”.

Tā kā izstādi apmeklēju jau otro gadu, zināju kādus jautājumus uzdot, un to palīdzēju izdarīt arī dažiem saviem klases biedriem. Mani visbiežāk uzdotie jautājumi bija saistīti ar kritērijiem, kas nepieciešami, lai iegūtu valsts apmaksātas mācības vai stipendijas, ar priekšmetu daudzveidību katrā noteiktajā fakultātē un ar iespējām turpināt savus hobijus, esot studentam.

Paralēli skolu izstādei norisinājās arī “Latvijas grāmatu izstāde 2017”. Tajā tika pārstāvētas Latvijas lielākās izdevniecības, un interesenti varēja iegādāties to grāmatas.

Rīgā tika apmeklēta arī Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālā bibliotēka. Daudziem šis bija pirmais apmeklējums. Kaut gan skolēni netika vesti ekskursijā, tika izrādīta telpa, kurā notiek dažādas darbnīcas un skolēni varēja izgatavot savu dzimtas zīmi. Vēlāk gide skolēniem izrādīja izstādi “Grāmata Latvijā”, kas vēstīja par grāmatu vēsturi Latvijā no to iespiešanas sākuma, ceļu līdz mūsdienu izskatam. Izstādē ietilpa dažādi interaktīvi objektu apskates veidi, kas aizrāva pat tos, kuriem grāmatas ceļš Latvijā nemaz neinteresēja.

Veiksmi katram skolēnam savas turpmākās profesijas izvēlē, un cerams, šis izbrauciens bija noderīgs palīgs!

 

Santa Prikule, 12. klase

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.