Noslēdzies novada čempionāts novusā

28.02.2017.

Kā iesākās spraigu cīņu gaisotnē, tāpat arī 28. februārī noslēdzās gandrīz mēneša garumā ilgušais Preiļu novada čempionāts novusā. Februāra katras otrdienas vakarpusē Preiļu novada BJSS muzeja telpās pulcējās novusa spēles cienītāji, lai noskaidrotu meistarīgākos.

Tiekoties katram ar katru, tika izspēlēts milzum daudz partiju. Lai arī uzvarētāja noskaidrošanai pietika ar izcīnītajām četrām uzvarētām partijām, daudzas spēles prasīja septiņu partiju izspēli labākā noskaidrošanai. Uzvarētājs noskaidrojās pēdējās spēlēs. Toni turnīrā šoreiz noteica jaunie, kaut arī šīs spēles veterāni sīksti pretojās. Par uzvarētāju un novada čempionu novusā šogad kļuva turnīra jaunākais dalībnieks Ričards Drabovičs. Tikai divus punktus uzvarētājam piekāpās sudraba laureāts no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas Armands Rusiņš, bet vēl par diviem punktiem mazāk trešās vietas ieguvējam Oļegam Ļedovskojam.

Medaļas saņēma arī 4. – 6. vietas ieguvēji, kuri sarindojās sekojošā secībā: Oskars Šišlo, Andris Utināns un Aleksandrs Fedotovs. Domāju, ka par zaudētāju sevi nevar uzskatīt neviens turnīra dalībnieks – ir gūta neatsverama sacensību pieredze, augusi meistarība un komunikācijas prasmes starp dažādām paaudzēm. Gribas uzteikt arī jauniešus par rīkotajiem turnīriem novusā, kas liecina, ka nākošgad čempionāts būs vēl aizraujošāks.

 

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.