Preiļu skolēni apgūst digitālo rīku pielietošanu mācībās

24.02.2017.

Preiļu 1. pamatskolas 7.-9. klašu audzēkņi piektdien, 24. februārī, ieguva jaunas zināšanas, kā mācību nodarbības padarīt interesantākas ar mobilo lietotņu un internetā atrodamo rīku palīdzību, piedaloties Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm veidotāju rīkotajās nodarbībās. Drošāka interneta mēnesī februārī Amigo komanda viesojas Latvijas skolās, stāstot bērniem par atbildīgu interneta lietošanu un iepazīstinot ar interesantām, izglītojošām mobilajām lietotnēm.

Katra klase 40 minūtes garā nodarbībā, izmantojot specializētas mobilās lietotnes un interneta rīkus, noorganizēja improvizētu pasākumu. Liekot lietā viedierīces, skolēni vienojās par pasākuma tēmu, izlietojamās naudas apjomu, norises datumu, izveidoja ielūgumus un ielūdza dalībniekus, kā arī atskaitījās par paveikto. Katra uzdevuma paveikšana tika novērtēta ar atzīmi, tādējādi dodot iespēju noskaidrot, kuru klašu audzēkņiem veicies vislabāk.

Starpbrīžos bērni apmeklēja tehnoloģiju stūrīti, kurā varēja izmēģināt noderīgas mobilās lietotnes un «paviesoties» virtuālajā realitātē ar specializētu briļļu palīdzību.

«Bērniem nodarbības ļoti patika. Viņiem tās šķita interesants veids, kā uzzināt par modernajām tehnoloģijām. Daži skolēni iepriekš pat nebija aizdomājušies, ka, piemēram, vienā viedtālrunī digitālā formā pieejami tik daudz noderīgi rīki, ka ar tiem varētu piepildīt veselu skolas somu. Viņi priecājās par interesantajām, iepriekš nezināmajām lietotnēm, ar kurām var veidot ielūgumus un apsveikumus, kā arī rīkot aptaujas un apkopot to rezultātus. Nodarbībās skolēni vēlreiz pārliecinājās, ka internetā ir daudz vērtīgu, ikdienas gaitas atvieglojošu rīku. Atliek tikai tos meklēt un likt lietā,» bērnu atsauksmēs par nodarbībām dalās Preiļu 1. pamatskolas skolas psiholoģe un audzinātāja, apmācību iniciatore Līga Tumašova.

Viņa piebilst, ka Preiļu 1. pamatskolas skolēni ir aizrautīgi interneta un mobilo ierīču lietotāji. Dažreiz pat pārlieku. Sākumskolēni starpbrīžos saspiežas pulciņos pa trīs, četriem un spēlē spēles viedierīcēs, savukārt vecāko klašu skolēni daudz laika pavada internetā. Diemžēl ne vienmēr lietotais saturs ir vērsts uz jaunu zināšanu iegūšanu vai personības izaugsmi. Tādēļ skolas psiholoģe L.Tumašova cer, ka Amigo pārstāvju vadītās nodarbības pamudinās bērnus aizrauties ar vērtīgākām lietotnēm un izmantot laiku lietderīgāk.

Apmācību dienā bērniem arī tika atgādināts par drošu interneta lietošanu, kas Preiļu 1. pamatskolā kļūst par aizvien aktuālāku problēmu. Vairāki bērni iekūlušies nepatikšanās par viltus profilu izveidošanu sociālajos tīklos. Vecāki arī sūdzējušies, ka bērni internetā saskaras ar necenzētu valodu – gan saziņas lietotnēs, gan spēlējot tiešsaistes spēles, kurās paralēli spēlēšanai var sarakstīties vai sarunāties ar citiem lietotājiem. «Vecāki bieži vien teikuši, ka, ieejot bērna istabā, no datora dzird atskanam citu spēlētāju lamāšanos,» stāsta L.Tumašova. Savukārt skolotājas dažkārt piedzīvojušas brīžus, ka kāds bērns mācību nodarbībā ir apātisks, noguris vai arī iemieg, jo iepriekšējā vakarā, iespējams, ir pārāk aizsēdējies pie datora.

Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar psihologu Edmundu Vanagu izstrādājusi mācību programmu Kā būt par vecāku 21. gadsimtā? par šodien ģimenēm tik aktuālo tēmu – kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem. Programmas vēstnešu, kas palīdzēs vecākiem savā ģimenē ieviest veselīgus tehnoloģiju lietošanas paradumus, pārstāvēto skolu sarakstu var atrast http://laimigamgimenem.lv/1296/0/36847.

Mācību koordinatore
Santa Ivanova

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.