Slēpojumā Vanagkalnā startē Preiļu slēpotāji

18.02.2017.

Tradicionālais slēpojums Vanagkalns – 2017, kurš šogad notika nu jau sesto reizi, parasti sākas Jaunpiebalgā un, vijoties pa Piebalgas puses pauguriem, finišē Vanagkalnā – vietā, kur mājvietu radis kādreizējais ASV izlases biatlonists, Leikplesidas Olimpisko spēļu dalībnieks Raimonds Dombrovskis. Cilvēks, kurš uzņēmies slēpojuma organizēšanas galvenās rūpes, savulaik uz rollerslēpēm  šķērsojis ASV ziemeļu – dienvidu virzienā, un patlaban organizē ekstremālos laivu ceļojumus pa Jukonas upi.

Šosezon 18. februārī slēpojums pulcēja gandrīz 400 slēpotgribētāju no daudziem Latvijas reģioniem. Trūcīgā sniega sega lika izdarīt korekcijas arī slēpojumā – no tradicionālajiem 20 km tas tika saīsināts līdz 14 km, savukārt starta vieta pārcelta uz Vanagkalnu. Prieks, ka mūsu mazajā (8 domubiedri), bet draudzīgajā slēpotāju kolektīvā atradās tādi, kuri prata „iebraukt” godalgās. Tas izdevās Feoktistam Pušņakovam, kurš finišēja trešajā pozīcijā 60-69gadīgo grupā. Arī Mārcim Pīnupam 3. vieta 16-19gadīgo grupā. Otro vietu 20-23gadīgo grupā spēja izcīnīt Austris Bogdanovs. Arī pārējiem prieks par mūsu laureātiem, kā arī pašu paveikto Piebalgas puses stāvajos kāpumos un lēzenajos nobraucienos, kuri pēc slēpošanas mūsu stadionā šķita kā Antholcas kalni.

Veroties pa logu uz drūmo ainu apkārt, liekas kaut kā mazticami, ka izdosies vēl nostartēt kādā slēpojumā – nu nekas, ausim kājās krosenes!

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators

 

Pēdējās izmaiņas: 18.02.2017.