Preiļu novada biedrības piedalījās Latvijas NVO projektu īstenotāju konferencē Kuldīgā

10.02.2017.

10. februārī Kuldīgas Mākslas namā notika Kultūras ministrijas Nevalstisko organizāciju atbalsta programmas 2016. gada izvērtēšanas konference, kurā piedalījās aptuveni 100 projektu īstenotāji – nevalstiskās organizācijas no Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes, Rīgas un Rīgas reģiona. To vidū bija arī abas 2016. gadā atbalstītās Preiļu novada nevalstiskās organizācijas – biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis””, kas pagājušajā gadā īstenoja biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” atbalstīto projektu “Mācīsimies, radoši izpaudīsimies un draudzēsimies”, un biedrība “Nīdermuižas draudze”, kas īstenoja projektu “Arī zem sniega zied rozes”.

Kultūras ministrija jau ceturto gadu īsteno atbalsta programmu nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas vietējā līmenī Latvijas reģionos. Konferencē pārstāvji no Latvijas reģioniem dalījās pieredzē par paveikto 2016. gadā un darba grupās plānoja turpmāk veicamo. Kopumā ar Kultūras ministrijas finansējuma palīdzību 2016. gadā Latvijā īstenoti teju 100 projekti pilsoniskās sabiedrības iniciatīvām, starpkultūru dialogam un mazākumtautību NVO atbalstam.

Pasākuma laikā notika gan reģionālo atbalsta centru atskaites prezentācijas par paveikto 2016. gadā, gan dažādas darba grupas, kurās nevalstisko organizāciju pārstāvji ne vien varēja pārrunāt aktuālākās problēmas mērķa grupu sasniegšanai, gan dibināt kontaktus un smelties idejas nākamajiem projektiem.

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 21. februārī izsludinās “Latgales NVO projektu programmu 2017”.

Iveta Šņepste
Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.