ĒNU DIENA 2017 aktīvi norisinājās arī Preiļu novadā

15.02.2017.

Karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena 2017” šogad norisinājās 15. februārī. Preiļu novadā jauniešiem tika piedāvāts ēnot vairāk nekā 30 profesijas ļoti dažādās jomās un organizācijās: Preiļu novada domē, Jauniešu centrā “ČETRI”, Kultūras centrā, AS “Preiļu Siers”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Valsts Probācijas dienestā, Lauku Atbalsta dienestā, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma filiālē.

Jauniešiem tika sniegta iespēja vērot arī pašvaldības darbinieku ikdienu un to pienākumus. Preiļu novada domē tika ēnota domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, kuru ēnoja jauniete no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas Aiga Rumpe. Jaunietei bija iespēja piedalīties domes priekšsēdētājas ikdienas darbā, apmeklēt tikšanās un sapulces, kā arī uzzināt informāciju par novada aktualitātēm un plāniem. Jauniete ar domes priekšsēdētāju pārsprieda un diskutēja arī par jaunatnes darbu novadā, par idejām un plāniem, kurus jaunieši labprāt realizētu Preiļu novadā jau tuvākajā laikā.

Preiļu novada domes struktūrvienības Jauniešu centra “ČETRI” vadītāju jaunatnes lietu speciālisti Santu Ancāni ēnoja pieci jaunieši: Artūrs Karpovs, Maksims Bistrovs un Nellija Kursīte no Sutru pamatskolas, kā arī Ilva Rusiņa no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas un Sanita Kivleniece no Preiļu 2. vidusskolas. Jaunieši iepazinās ar jaunatnes darba struktūru pašvaldībā, ar jaunatnes darba plānošanu un dažādiem dokumentiem, kā arī prezentāciju par Jauniešu centra “ČETRI” darbību un piedāvātajām iespējām. Jaunieši “Ēnu dienā” arī reāli iesaistījās jaunatnes darba ikdienā, plānojot, apspriežot un prezentējot savas jauniešu pasākumu idejas. Viena no tām – jauniešu pasākums brīvā dabā “Draudzības diena” tiks īstenots jau šajā vasarā. Visi jaunieši bija ļoti apmierināti un gandarīti par iespēju ēnot Jauniešu centra “ČETRI” vadītāju.

Jāuzsver, ka “Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju pienākumiem, lai palīdzētu jauniešiem labāk izprast to būtību un izvēlēties savu nākotnes profesiju.

Liels paldies visiem profesionāļiem un uzņēmumiem, kuri atsaucās Ēnu dienas akcijai!

Jauniešu centra “ČETRI” vadītāja
Santa Ancāne
santa.ancane@preili.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.