Preiļu ugunsdzēsēji glābēji saņēmuši jaunu autocisternu “Iveco Magirus”

08.02.2017.

8. februārī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Preiļu daļa saņēmusi pilnīgi jaunu autocisternu “Iveco Magirus”, kas mūsu novada ugunsdzēsējiem ļaus kvalitatīvāk sniegt ar ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbiem saistītos pakalpojumus. Jaunās autocisternas 8. februārī saņēma arī  Alūksnes, Dobeles un Ventspils ugunsdzēsēji glābēji.

Kā norādīja Preiļu daļas komandiera p.i. Rolands Slūka, turpmāk Preiļu VUGD doties uz izsaukumiem ar divām jaunām autocisternām, jo pirmā tika piešķirta jau 2008. gadā, un nebūs jāizmanto novecojušie ZIL transportlīdzekļi. Raksturojot jauno autocisternu, R. Slūka norādīja, ka tā ir moderna un pielāgota mūsdienām, tajā ietilpst 3 tonnas ūdens, kamēr veco autocisternu ietilpība bija tikai 2 tonnas, tādējādi Preiļu VUGD darbaspējas krietni paaugstināsies. Ar jauno transportlīdzekli vieglāk būs nokļūt notikuma vietā arī pa grūti izbraucamiem ceļiem, līdz ar to ieguvums būs visiem novada iedzīvotājiem – gan pilsētā, gan arī lauku teritorijās. Kopā Preiļu VUGD autoparkā ir 3 autocisternas, no tām viena ir rezerves.

Savukārt iedzīvotājus R. Slūka aicina pievērst uzmanību savu māju skursteņiem, jo šobrīd ļoti daudz izbraukumu ir saistīti tieši ar sodrēju degšanu. VUGD atgādina, ka no 2016. gada 1. septembra stājās spēkā jaunie ugunsdrošības noteikumi, kas paredz, ka privātmāju īpašnieki paši ir tiesīgi veikt dūmvadu tīrīšanu. Tāpat R. Slūka vērš uzmanību uz to, ka no 2020. gada visās mājās un dzīvokļos būs obligāti dūmu detektori un iedzīvotāji jau tagad tiek aicināti tos uzstādīt, domājot par savu un tuvinieku drošību!

11. februārī visā Eiropā tika atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena. R. Slūka pastāstīja, ka mūsdienās negadījuma liecinieki mēdz vispirms filmēt vai fotografēt un tikai pēc tam sauc glābējus, tādējādi aizkavējot palīdzības sniegšanu. Tāpēc šogad 112 dienā akcents tika likts uz to, lai atgādinātu cilvēkiem, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112.

 

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.