Preiļu un Riebiņu novada TIC piedalījās izstādē Balttour 2017

03.02.2017.

No 3. līdz 5. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 24. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2017. Izstādē bija  iespējams uzzināt par atpūtas iespējām un tūrisma jaunumiem no 40 pasaules valstīm. Latvijas hallē bija iespēja iepazīt gandrīz visu Latvijas novadu tūrisma piedāvājumu, nākamās sezonas jaunumus, kā arī plašajā amatnieku un mājražotāju gadatirgū iegādāties vietējos labumus, nogaršot interesantus ēdienus, iesaistīties amatnieku darbnīcās, kā arī uz lielās skatuves baudīt kultūras pārstāvju priekšnesumus.

Latgales reģionu šajā izstādē pārstāvēja gandrīz visas pašvaldības, apvienojoties kopīgā Latgales stendā, kuru šogad organizēja LRTA „Ezerzeme”. Preiļu un Riebiņu novada TIC darbinieki sniedza tūrisma informāciju, bet stendu atraktīvāku padarīja Preiļu novada keramiķis Raivo Andersons, kas uz vietas veidoja māla izstrādājumus. Muzikants un mūzikas instrumentu izgatavotājs Gunārs Igaunis pieskandināja ne tikai Latgales stendu, bet arī radīja jautru atmosfēru citiem klātesošajiem. Z/s Kurmīši saimnieki cienāja ar siltu tēju, un Malnavas dzīļu saimniece Aina ar atsvaidzinošu zupu no vietējiem dārzeņiem un pašas ceptu maizīti.

Šogad Preiļu, Riebiņu un Līvānu novadi tika pārstāvēti kopā pie viena informācijas stenda un kopīgā informācija potenciālajiem tūristiem uz vietas veidoja maršrutu – sākot no Līvānu Mākslas un amatniecības centra apskates, kur no aprīļa tiks atvērta apskatei stikla pūšanas darbnīca, turpinot ceļu uz Preiļu novada leļļu galeriju un keramikas darbnīcu, beidzot ar gardo sieru baudīšanu z/s “Juri” Riebiņu novadā. Preiļu un Riebiņu novada TIC prezentēja šīs sezonas tūrisma jaunumu – dziedošās gides Irēnas 30 min dziedājumu atjaunotajā Preiļu parka kapelā, kas šogad svinēs jau 200 gadus. Piedāvājums radās no pieprasījuma, jo daudzi jau ir bijuši viņas vadītajā pilsētas ekskursijā, un atmiņā palicis viņas dziedājums kapelā, ko labprāt gribētu dzirdēt vēl. Liela interese bija par Preiļu pili, kas tiek rekonstruēta, kā arī naktsmītnēm pie ūdens. Trīs dienu garumā varēja just tendenci – tūristus interesē aktīva līdzdarbošanās, bērnu izklaides un vietējo mājražotāju piedāvātās degustācijas, jo par šāda veida objektiem tika izrādīta vislielākā interese.  Šogad lielāka interese nekā iepriekšējos gados par atpūtas iespējām mūsu novados bija tūrisma firmu pārstāvjiem, kas organizē grupu braucienus. Gaidīsim ciemos! Amatnieku un mājražotāju tirdziņā bija iespējams nobaudīt un iegādāties mājas sierus, ko ražo Rušonas pagasta bioloģiskās z/s “Juri” saimnieki, kā arī iegādāties Pelēču pagasta z/s “Kalni” saimnieces mājas vīnu, marmelādes un smalki izgreznotas piparkūkas. Tūrisma profesionāļu dienā, 3. februārī, uz lielās izstādes skatuves apmeklētājus priecēja Preiļu TDK „Gaida” lieli un mazi dejotāji.

Balttour 2017 apmeklētāji iepazina dažādu valstu kultūras, ēdienus un tūrisma objektus, jo hallē „Atklāj pasauli!” to visu prezentēja 40 valstu tūrisma pārstāvniecības, viesnīcas, transporta kompānijas un citi ar tūrismu saistīti uzņēmumi. Pirmo reizi Balttour piedalījās Karību jūras sala Tobago un trīs Āzijas valstis – Butāna, Indonēzija, kā arī Nepāla. Pēc ilgāka pārtraukuma šogad dalībnieku lokā atkal bija Armēnija un Lielbritānija, turklāt varēja iepazīt arī tādus galamērķus kā Taizeme, Taivāna, Itālija un Kuba. Kā katru gadu, īpaši kuplā skaitā piedalījās kaimiņvalstu, Lietuvas un Igaunijas, tūrisma uzņēmumi – kopā 37. Kopumā izstādē piedalās aptuveni 850 uzņēmumu. 

Balttour izstāde ir ne tikai tūrisma informācijas ieguves vieta potenciālajiem tūristiem, bet arī lielākā tūrisma profesionāļu satikšanās vieta, kurā tie apmainās ar tūrisma materiāliem, dalās pieredzē, informē par jaunumiem un sadarbības iespējām.

Uz tikšanos jau nākamajā Balttour izstādē!

Iveta Šņepste,
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.