9. aprīlī Preiļos 22. Starptautiskā baleta festivāla ietvaros – Jazz Giordano Dance Chicago (ASV)

09.04.2017.

Giordano Dance Chicago (GDC) ir ASV džeza dejas kompānija, kas ar savu dinamisko sniegumu un daudzveidīgo repertuāru valdzina skatītājus visā pasaulē. Giordano Dance Chicago misija ir radīt inovatīvas džeza dejas horeogrāfijas, bieži vien no jauna definējot un paplašinot džeza dejas būtību, un iepazīstināt ar to dažāda vecuma un dažādas etniskās izcelsmes cilvēkus. GDC nepārtraukti saņem gan kritikas, gan skatītāju atzinību visā pasaulē. Savas darbības 50 gadu jubilejā GDC dejotāji rotāja  Dance Magazine  2013. gada marta numura vāku.

Giordano Dance Chicago dibināta 1963. gadā kā Dance Incorporated Chicago, bet 1966. gadā pēc vairākkārtējām tiešraidēm Čikāgas sabiedriskajā TV pārtop par  Giordano Dance Company. 1968. gadā GDC ar amerikāņu džeza dejas priekšnesumu piedalījās Maskavas Lielā baleta turnejā un atstāja tik labu iespaidu, ka ielūgums tika pagarināts. 1974. gadā GDC kļuva par pirmo džeza deju kompāniju, kas turnejā apceļoja Padomju Savienību. Jau vairāk nekā 54 gadus GDC ir sajūsminājusi publiku ASV un pasaulē  – Vācijā, Francijā, Itālijā, Brazīlijā, Šveicē, Turcijā, Krievijā, Bahamu salās, Kanādā, Meksikā, Gvatemalā un Japānā. GDC ir arī vadošā deju kompānija Jazz Dance Pasaules kongresā, kas ir noritējis daudzās ASV un pasaules vietās, tostarp Kenedija centrā Vašingtonā, Bufalo universitātē, Fēniksā, Čikāgā un Point Park universitātē Pitsburgā, Japānas Chukio universitātē, Vācijā, Meksikā, Kostarikā. Papildus savam darbam uz skatuves GDC izglīto dejas mākslā arī dažādu sociālo grupu pārstāvjus. Katru gadu Čikāgas valsts skolās dejotāji novada vairāk nekā 300 meistarklases. Inovatīvas un panākumiem bagātas izrādes, horeogrāfiski projekti un semināri skolās un dzīvojamos kvartālos ir raksturīga Giordano Dance Chicago iezīme.

Apmeklējiet www.giordanodance.com.

1985.gadā NANA DŽIORDANO (Nan Giordano) sāka vadīt Giordano Dance Chicago kā asociētā direktore, bet 1993. gadā viņa tika iecelta par māksliniecisko direktori. Nanu apmācīja viņas tēvs un padomdevējs,  pasaules slavenās Giordano Technique  radītājs – Guss Džiordano (Gus Giordano). Nana ir pasaulē izcilākā Giordano Technique būtības un attīstības autoritāte, Nan Giordano Certification ProgramSM (NGCPSM) izstrādātāja.  NGCPSM  vīzija – nodrošināt ilgtspējīgu un padziļinātu piekļuvi šai novatoriskai dejas formai visā pasaulē.

Nana ir ne tikai dejojusi, bet arī darbojusies ražošanas un modes pasaulē.  Pirms uzņēmās GDC māksliniecisko  vadību, viņa izglītojās Giordano Dance Theatre.  Viņa kopā ar tēvu kā uzņēmuma vadītāju ar koncertiem apbrauca visu plašo pasauli. Nanai bija arī iespēja uzstāties vairākos tēva speciāli Čikāgas sabiedriskajai  TV veidotajos deju uzvedumos, tostarp Emmy Award ieguvušajā The Rehersal. Kad 1985.gadā traumas dēļ nācās beigt dejošanas karjeru, viņa kļuva par kompānijas asociēto direktori un bija galvenais virzītājspēks efektīvas direktoru padomes izveidē, kas šobrīd ir pārveidota par trim atsevišķām padomēm. Pēdējo trīsdesmit divu gadu laikā GDC Nanas vadībā ir iemantojusi augsta līmeņa reputāciju Čikāgas deju kopienā, kā arī valsts un starptautiskajā deju pasaulē.

Nana ir sekmīgi veidojusi kompānijas repertuāra politiku. Sids Smits, bijušais Chicago Tribune deju kritiķis, rakstot atsauksmi par kādu izrādi, teicis, ka tas bija “vēl viens apliecinājums mākslinieciskās vadītājas Nanas Džiordano  horeogrāfes talantam.” Nana ir veidojusi horeogrāfiju vairākām televīzijas reklāmām, sniegusi meistarklases visā ASV un ir apbraukājusi kā viespasniedzēja daudzas valstis, tostarp Brazīliju, Kanādu, Kostariku, Salvadoru, Franciju, Vāciju, Gvatemalu, Meksiku un Izraēlu. Viņa ir arī Jazz Dance / Science & Health, GDC s programmas virzītājspēks trijās atpalikušās Čikāgas valsts skolās. Par palīdzību Nana no Haulenda Mākslas skolas ir saņēmusi  Manford Byrd Jr. Wizard of Oz balvu. Viņa ir Jazz Dance World Congress (JDWC) mākslinieciskā direktore. Tas ir notikums, kas piesaista dejotājus, horeogrāfus un pasniedzējus no vairāk nekā 30 valstīm. Nana trīs gadus ir darbojusies Ilinoisas Mākslas padomes deju panelī un arī Čikāgas pilsētas Kultūras lietu departamenta Kopienu mākslas palīdzības programmas deju panelī. Šobrīd viņa organizē Starptautiskās baleta sacensības, darbojās Nacionālajā goda komitejā un Dance Magazine padomē.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.