Filma “Tēvu barikādes” iepazīstina Preiļu jauniešus ar to dienu notikumiem

24.01.2017.

24. janvārī Preiļu novada Kultūras centrs ikvienu interesentu aicināja ieskatīties 1991. gada barikāžu notikumos un noskatīties Zigurda Vidiņa filmu “Tēvu barikādes”.

Lai pāršķirtu mūsu valsts vēstures lappuses, paraudzītos uz barikāžu notikumiem un mēģinātu izprast tā laika dalībnieku izjūtas, uz pasākumu bija atnākuši skolu audzēkņi, pedagogi, interesenti.

Pirms filmas noskatīšanās par tā laika notikumiem un pieredzēto stāstīja barikāžu dalībnieks, preilietis Gunārs Vilcāns, kurš ar fotoaparātu ir iemūžinājis vairākus tā laika notikumus. Savās atmiņās par barikāžu notikumiem dalījās arī aktīvs un darbīgs Preiļu uzņēmējs, fotogrāfs un  Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs Igors Pličs.

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi lasīja fragmentus no barikāžu dalībnieku atmiņām, kuri pierakstīti barikāžu atceres dienās iepriekšējos gados. Ar Onckuļu ģimenes stāstu iepazīstināja Diāna Griga, Aivara Vucāna atmiņas lasīja Kristiāna Skutele. Sekoja Zigurda Vidiņa filmas skatīšanās, kuras scenārija autors – Viestarts Vidiņš, filmas komponists – Mārtiņš Brauns.

Pagājuši jau 26 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, un filmas veidotāji apskata dažu barikāžu dalībnieku likteņus un parāda viņu pārdomas tagad, kad barikāžu laika cerības ir realizējušās un parādās gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā. Noskatoties filmu un mēģinot iedziļināties un ieklausīties personāžu stāstos, katrs jaunietis un pasākuma dalībnieks varēja sev uzdot jautājumu – kā būtu šodien, ja rastos šāda nepieciešamība – aizstāvēt savu valsti.

Pasākumu organizēja Preiļu novada kultūras centrs.

 

Foto: Igors Pličs

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.