No 10. februāra apskatāma izstāde “Foto-Marina-2016”

10.02.2017.

No šā gada 10. februāra Preiļu novada Kultūras centrā apskatāma Jūrmalas fotostudijas „Aspazija” izstāde „Foto-Marina-2016. Pilsēta, kurā dzīvojam un darbojamies, atrodas jūras malā. Jau no bērnu dienām daudz laika pavadīts liedaga smiltīs, ceļot sapņu pilis, vērojot saullēktus un saulrietus. Jūras ainava – tā ir tēma, kura mūsu fotogrāfiem ir tuva un ļoti iemīļota.

Studijas nodarbībās apgūstot fotomākslas „knifus”, tos pielietojot darbā, ir radušās daudzas interesantas bildes, kurās ir redzams katra autora individuālais skatījums. Katru gadu jūlijs Jūrmalā paiet „Marinas” zīmē un Jūrmalas muzejā rīkotajās izstādēs piedalījās arī mūsu studijas aktīvākie dalībnieki. Šogad fotostudija nolēma veidot paralēlu izstādi “Foto-Marina-2016”, jo visi dalībnieki vēlējās iepazīstināt skatītājus ar  gada laikā paveikto, ne tikai ar savu tuvāko apkaimi, līci pēc postošas vētras Kolkas ragā, ostām un kuģiem, bet arī ar jūras ainavām Austrālijā un citviet pasaulē, kuras atstājušas emocionālu iespaidu, apceļojot pasauli kā tūristiem vai viesojoties pie radiem un paziņām.

Izstādē piedalās 16 autori – Atis Meibergs, Brigita Gulbe, Edīte Ezeriņa, Eva Krēsla, Ina Inta Liniņa-Ozoliņa, Inguna Kalniņa-Pētersone, Mārtiņš Sirmais, Ojārs Griķis, Ojārs Martinsons, Sergejs Lavrentjevs, Una Liberte, Jevgenijs Pugins,  Veronika Simoņenkova, Vita Popravko, Voldemars Krutins un Zita Ose. No vairāk kā 200 darbiem atlasījām mūsuprāt pašas interesantākās 37  fotogrāfijas. Tajās atspoguļota dabas varenība, krāsainie saulrieti, cilvēki jūras krastā.

Fotoklubam „Aspazija” nākošgad apritēs desmitais darbības gads un ir tālejošas ieceres – turpināt attīstīt jūras tēmu un veidot ikgadēju tradicionālu darbu skati, pieaicinot pazīstamus autorus no citiem Latvijas klubiem. Ja par šo pasākumu radīsies interese, mēs darbību turpināsim starptautiskā virzienā, aicinot piedalīties arī ārzemju fotogrāfus.

Izstāde apskatāma Preiļu novada Kultūras centrā no 2017. gada 10. februāra līdz 10. martam Raiņa bulvārī 28.

 

Ina Inta Liniņa-Ozoliņa
Fotostudija “Aspazija”    

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.