Aizvadītajā gadā šķirojām vairāk

20.01.2017.

“Pagājušogad strādājām veiksmīgi, atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošinājām līgumos paredzētajā kārtībā visiem pilsētas un lauku teritoriju klientiem,” norāda SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece.

 Atkritumu apsaimniekošanas daļas apkopojusi 2016. gada statistiku. Uz Demenes atkritumu poligonu “Cinīši” pagājušogad aizvestas 2153,80 tonnas sadzīves atkritumu, veicot 202 reisus.

2016. gadā otrreizējai pārstrādei nodota 147,61 tonna atkritumu, ka sastāda 6,85 %. SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa dalītās atkritumu vākšanas sistēmas izveidi aizsāka 2007. gadā, kad otrreizējai pārstrādei tika nodotas pirmās kartona ķīpas. Aizvadītajā gadā otrreizējai pārstrādei tika nodots kartons un makulatūra, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi, stikla iepakojums, plēve, dienasgaismas lampas, PET pudeļu plastmasa, HDPE cietā plastmasa, alumīnija un metāla iepakojums. Preiļu novada iedzīvotājiem ir dota iespēja šķirot gandrīz visus otrreiz pārstrādājamo atkritumu veidus.

Atkritumu šķirošana Latvijā ir iedzīvotāju visbiežāk praktizētā vides aizsardzības forma. Preiļu pilsētā ir 22 dalīti vākto atkritumu laukumi un pa vienam laukumam lauku teritorijās Aizkalnē un Līčos. Vineta Igolniece norāda, ka neredz nevienu iemeslu, kāpēc lai Preiļu novada iedzīvotāji nevarētu šķirot atkritumus. Kādam šķiet, ka šķirotajiem atkritumiem paredzētie konteineri nav diez ko ērti, jo tiem ir tikai speciāla atvere, nevis viss vāks vaļā. Taču, ja vāki būtu vaļā, tad neuzmanīgi cilvēki mestu iekšā visus sadzīves atkritumus pēc kārtas, tā citu apzinīgi sašķirotos atkritumus padarot nederīgus pārstrādei. “Malači ir tie, kuri šķiro. Daudziem ir arī ārzemju pieredze, kad šķirošana ir pašsaprotama lieta, un mēs ne ar ko neesam sliktāki,” atzīst Vineta Igolniece.

Vineta Igolniece savu ikdienu bez atkritumu šķirošanas nemaz vairs nevar iedomāties: “Es nevaru citādāk.” No pieredzes viņa zina teikt, ka šķirošana nav nekas sarežģīts, vien pavisam nedaudz jāpamaina savi ikdienas ieradumi. Pietiek ar to, ka virtuvē ievieš divus maisiņus — vienu parastajiem sadzīves atkritumiem un otru šķirotajiem, kura saturu dalīti vākto atkritumu šķirošanas punktā sadala attiecīgi pa dzelteno un zaļo vāku konteineriem.

Vineta Igolniece pateicas visiem saviem klientiem par uzticību un sadarbību un arī šogad aicina domāt par zaļu nākotni un neatstāt atkritumus dabā, un jebkuru neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālruni 29420721. Ikvienu ar atkritumu apsaimniekošanu saistītu jautājumu ir iespējams atrisināt videi draudzīgi!

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 20.01.2017.