Daudzdzīvokļu mājai Liepu ielā 10 — kāpņu telpu kosmētiskais remonts

20.01.2017.

Ziemas mēnešos Remontu un celtniecības daļa SIA “Preiļu saimnieks” apsaimniekotajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās pārsvarā veic dažādus remontdarbus iekštelpās. Liepu ielas 10. mājā turpinās kāpņu telpu kosmētiskais remonts.

Liepu ielas 10. mājai mājas vecākā patlaban nav, tādēļ viena no mājas iedzīvotājām Olga Kivko uzņēmās iniciatīvu noskaidrot mājas iedzīvotāju viedokli par remontdarbu nepieciešamību. Izskanēja ierosinājumi par jumta atjaunošanu un kanalizācijas cauruļu nomaiņu pagrabtelpā, taču vairākums dzīvokļu īpašnieku lēma par kāpņu telpu remontu. Kāpņu telpas pirms remonta bijušas patiešām drausmīgā stāvoklī, vietām nodrupušas. Olga Kivko atklāj, ka reiz kāds viņas ciemiņš izteicies, ka kāpņu telpa esot šausmīga un vajagot taču kaut ko darīt.

Olga Kivko pārliecinājusies, ka SIA “Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļas darbinieki “ir ļoti atsaucīgi”. Patlaban vēl turpinās trešās kāpņu telpas remonts, bet pirmā un otrā kāpņu telpa Olgas Kivko vērtējumā izremontētas “diezgan akurāti, puiši strādā kvalitatīvi un bez paviršībām. Man patīk, ir smuki.” Viņa uzteic SIA “Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļas darbiniekus, kas strādā akurāti un dienas beigās visu noslauka un sakopj. Pret īslaicīgajām remontdarbu neērtībām iedzīvotāji izturas ar sapratni.

Pirms remonta iedzīvotājiem ir iespēja aptaujas veidā nobalsot par savai gaumei atbilstošāko sienu krāsu un apmetuma veidu. Pirmās kāpņu telpas iedzīvotāji izvēlējušies gaiši zaļo toni, bet otrā kāpņu telpa ir persiku tonī. Kāpņu telpās uzstādītas jaunas pastkastītes. Pirms kosmētiskā remonta nomainīti kāpņu telpu logi. Arī pirms tam iedzīvotāji rosināja mājas uzlabojumus. Ar Ulda Eglīša iniciatīvu pirms kāda laika nomainītas kāpņu telpu ārdurvis un pagrabu durvis. Olga Kivko spriež, ka mājai ļoti pietrūkst mājas vecākā, kurš “no A līdz Z zinātu mājas vajadzības” un komunicētu ar visiem iedzīvotājiem, lai mājai varētu veikt vairāk uzlabojumu.

Olga Kivko ir pārliecināta, ka mājai ļoti vajadzīga būtu siltināšana. Tagad viņa nožēlo, ka gadus atpakaļ nomainījusi dzīvokli, jo iepriekšējā māja šobrīd ir nosiltināta. Bijušie kaimiņi neslēpj, ka citu dienu radiatorus pat neieslēdz un par apkuri maksā ap 40 centiem par kvadrātmetru. Liepu ielas 10. mājā liela daļa iemītnieku ir pensionāri, un Olga Kivko saprot viņu bažas, ka nespēs samaksāt siltināšanas kredītu. Taču viņas skatījumā “tie, kuri nosiltinājuši, ir vinnētāji. Tas ir ļoti izdevīgi.”

Tuvākajā laikā Liepu ielas 10. mājas iedzīvotāji citus remontdarbus neplāno. Nākotnē derētu atjaunot balkonu krāsojumu, kas nav darīts kopš mājas uzcelšanas 1969. gadā. Balkoni izskatās “ļoti riebīgi”, bet, tos atjaunojot, uzlabotos mājas izskats, ir pārliecināta Olga Kivko. Ceturtā stāva iedzīvotājiem aktuāla ir jumta nomaiņa. Lēmumu pieņemšanu par mājai nepieciešamajiem uzlabojumiem kavē tas, ka ne visi dzīvokļi ir regulāri apdzīvoti, vairākus no tiem īpašnieki, kuri atrodas ārzemēs, izīrē, bet īrniekiem par mājas apsaimniekošanas jautājumiem ir maza interese. “Ļoti cīnāmies ar neaizvērtām ārdurvīm, ko citi tur vaļā kaķu dēļ, bet mums visiem ir jāmaksā,” savos novērojumos dalās Olga Kivko.

Ir vairāki priekšnoteikumi tam, lai varētu sakārtot daudzdzīvokļu mājas iekšējo un ārējo vidi. Viens no tiem ir tas, cik apzinīgi iedzīvotāji norēķinās par komunālajiem pakalpojumiem. SIA “Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļa saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku vairākuma ierosinājumiem apsaimniekošanas līdzekļu ietvaros daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās veic dažādus remontdarbus.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.