Latgale piedalījās Nīderlandes lielākajā starptautiskajā tūrisma izstādē “Vakantiebeurs”

20.01.2017.

No 10. līdz 15.janvārīm  Utrehtā  norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde  “Vakantiebeurs” – viena no vadošākajā izstādēm Eiropā un lielākā Nīderlandē, kurā jau vairākus gadus tiek popularizēta arī Latgale. Šogad gaumīgajā un profesionāli veidotajā Latvijas nacionālajā stendā nīderlandiešus Latgales vārdā uzrunāja Līga Kondrāte (Ludzas TIC) un Inese Martinkus Preiļu novada TIC, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji Māris Čačka un Inita Paegle.   

Nīderlandieši ir ceļotāji, kas visbiežāk pārvietojas ar kemperiem. Iecienīts ceļojuma maršruts Baltijas sasniegšanai ir prāmis, kas no Ķīles dodas uz Klaipēdu, un tālāk sākas Baltijas valstu apceļošana. Savukārt, ja ceļojumam izvēlēta avio satiksme, tad priekšroka tiek dota auto nomas pakalpojumiem. Ne mazums nīderlandiešu ir aktīvi ceļotāji, un nereti pārvietojas ar velosipēdiem, tāpēc bija interese arī par velo maršrutiem. Nīderlandiešus var raksturot arī kā dabas tūrisma piekritējus, jo daba, it īpaši meži, kuru šajā valstī ir ļoti maz, tiek augstu vērtēti. Tāpēc Latgalei šajā tūrisma veidā ir konkurētspējīgi piedāvājumi, ar kuriem tā var palielināt Nīderlandes tūristu plūsmu, kurai ir tendence ar katru gadu pieaugt.

Nīderlandi daba nav apveltījusi ar kokiem, tāpēc popularizējot Preiļu novadu, uzsvars tika likts uz Preiļu ainavu parku, kurš ir otrs lielākais parks Latvijā. Nīderlandieši izrādīja interesi arī par kultūras tūrismu, konkrēti, mākslu, amatniecību, oriģinālām dizaina lietām, meistaru un amatnieku darinājumiem. Un tieši Latgale ir tā vieta, kur šīs lietas var ne tikai aplūkot, izzināt to tapšanas procesu, bet arī par iegādāties par ļoti pieņemamām cenām.

10.janvārī Latvijas nacionālo stendu apmeklēja Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse un tikās ar Latvijas delegāciju. Vēstniece atzinīgi izteicās par Latvijas nacionālā stenda teicamo vizuālo veidolu un profesionāli organizēto tūrisma galamērķa pārstāvniecību.  Tūrisma pārstāvji  tika uzaicināti   apmeklēt Latvijas vēstniecību Nīderlandē, kas atrodas Hāgā. Tikšanās  laikā   Latvijas pārstāvji tika iepazīstināti ar Nīderlandes tūrisma tirgus īpatnībām, aktuālajām tendencēm un sociālo mediju izmantošanas potenciālu Latvijas ienākošā tūrisma veicināšanai. Latgalieši ieguva vairākus vērtīgus sadarbības kontaktus turpmākajam darbam Nīderlandes ceļotāju veiksmīgākai piesaistei. Patīkams pārsteigums bija arī tas, ka  Latvijas vēstniecībā Nīderlandē strādā preiliete Katrīna Urtāne.

Nīderlandes lielāko starptautisko tūrisma izstādi “Vakantiebeurs” katru gadu apmeklē ap 100 000 interesentu. Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.