Skolotāju – veterānu tikšanās Preiļu 2. vidusskolā

16.01.2017.

Kādā decembra pirmssvētku pēcpusdienā notika jau par tradīciju kļuvusī skolotāju – veterānu tikšanās Preiļu 2. vidusskolā. Skolotājiem vienmēr ir interesanti uzzināt,  kas jauns notiek skolā, kādi jauni sasniegumi, problēmas. Un kas gan par visu to labāk zina, ja ne skolas direktore Nadežda Hļebņikova.

Savukārt skolotāji – veterāni pastāstīja par to, kas  svarīgs notiek viņu dzīvē. Kāds ir vairāk “pieaudzis”, kādam mājās ģimenes pieaugums, cits atkal ceļo, cits aizņemts ar radošiem darbiem. Viss tas liecina tikai par to, ka dzīve turpinās, tā  ir ļoti daudzpusīga.

Svētku noskaņu radīja skolotāju  trio “LIRa” (Ludmila, Irina, Rimma). Skolotāji – tauta radoša, tāpēc pasākumā neiztika  arī bez dzejoļiem.

Patīkami iepriecināja un pārsteidza  visus klātesošos skolotāja Anna Pupina, lieliski  nolasot no galvas A. Puškina  poēmas  “Poltava” fragmentu.

M. Onufrijeva, bijusī krievu valodas un literatūras skolotāja, atrodoties  pelnītā atpūtā, nopietni pieķērusies poēzijai. Savu dzejoli “Moļitva” ir veltījusi Kristus dzimšanai. Lūk, kā skan lūgšana:

Колокольный звон плывёт над Прейлями,

Тихо ветви туи шелестят.

Мы стоим и молимся,

Поверь мне,бога просим много лет подряд.

Чтобы дал здоровья,силы,бодрости,

Чтоб отвёл он горести от нас,

Чтобы внуки наши жили в радости,

Чтоб родителей простил последний час .

Помоги нам, Господи, в годину трудную

Все напасти и невзгоды превозмочь.

Дай нам, Боже, в ту минуту судную

Не упасть в разверзнутую ночь.

Lai šīs dzejoļa  rindas un dziļā  doma ienāk mūsu sirdīs!

Svētkos neiztika arī bez Ziemassvētku vecīša, kurš pasniedza veterāniem dāvanas visa skolas pedagoģiskā kolektīva  vārdā.

Poļina Sabanska, matemātikas skolotāja, par tikšanos teica: “Cik jauki, ka mums ir iespēja būt kopā kā agrāk, satikt savus kolēģus! Tie ir īsti dvēseles svētki. Šķiramies ar labu garastāvokli, gribas dzīvot! Paldies skolas kolektīvam un organizatoriem!  Lai šī labvēlības un uzticēšanās atmosfēra skolu pavada arī turpmākajos  darbos!”

Lūk, šādi skolas pedagoģiskais kolektīvs atbalsta savus skolotājus – veterānus, rada  tiem labu noskaņojumu un pateicas par  viņu daudzgadīgo darbu šinī  skolā.

 

Valentīna Maksimova, skolas muzeja pedagogs

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.