Ziemassvētki Pelēču pamatskolā

25.12.2016.

Ziemassvētku laiks…

Kad vārdi, ko vēlamies teikt, tiek rakstīti sirdī,

Kad atmiņām zūd ikdienas rūgtuma garša,

Kad atceramies būtisko…

Tas ir Ziemassvētku laiks…

Kā jau katrā skolā, arī pie mums – Pelēču pamatskolā – decembris ir ļoti darbīgs mēnesis. Skolēni steidz nopelnīt pēdējās labās atzīmes, gatavo priekšnesumus, ko parādīt Ziemassvētku vecītim, rotā skolu, sūta  Ziemassvētku apsveikumus. Skolotājiem arī darba “pilnas rokas”, taču visas pūles kompensē svētkos gūtā pozitīvā enerģija, ko izstaro bērnu smaidīgās sejas un mirdzošās actiņas!

Šogad svētkus skolā sākām svinēt jau 20. decembrī, kad Ziemassvētku vecīti sagaidīja pirmsskolas grupiņas bērni, bet 21. decembrī pie konfektēm tika arī pārējie. Visi bija cītīgi gatavojušies: vecāki saposuši bērnus krāšņās maskās, skolotāji un skolēni sagatavojuši jaukus priekšnesumus – dziesmas, dejas, skečus, dzejolīšus, visi kopīgiem spēkiem ietērpuši skolu skaistā svētku rotā…, un  tas viss, lai sagaidītu gada skaistākos svētkus – skolas 25 gadu jubilejas salidojumu, kas notika 25. decembrī –  Ziemassvētku vakarā, jo skolas ēka tieši pirms 25 gadiem tika iesvētīta Ziemassvētkos! Kaut arī ziema šajā dienā mūs nebija lutinājusi ar baltām sniega kupenām un sniegpārsliņu deju aiz loga, svētku sajūta tomēr bija! To radījām mēs paši, mūsu viesi,  absolventi, pagasta iedzīvotāji, skolas draugi.

Bija jauki, ka  gan pasākuma vadīšanā, gan ar gataviem priekšnesumiem,  iesaistījās mūsu mīļie absolventi un atsaucīgie vecāki. Svētkus vadīja Sniegbaltīte un Princis ( absolventi – Iluta Kudle un Dairis Štagers). Koncertā mūs priecēja absolventes Līga Reliņa, Sintija Kudle, Lauma Višņevska ar skaistām balsīm, absolventes Gunas Silenieces vadītais ansamblis „Iedvesma”, skolotāja Alberta Rusiņa vadīts mūzikas skolas absolventu kolektīvs, skolotāju,  vecāku un absolventu skeča dalībnieki, pagasta folkloras kopa, kā arī skolas kolektīvi (pāru un tautu dejas, ansamblis, folklora). Ziemassvētki nav iedomājami arī bez Ziemassvētku vecīša, no kura sveicienus mums bija atnesusi absolvente Kristīne Karčevska. Pēc sirsnīgā koncerta visi devāmies laukā vērot svētku salūtu, par kura organizēšanu  lielu PALDIES  vēlamies teikt absolventam Andim Šmukstam! Bet svētki ar to nebeidzās, visi cienājās ar jubilejas torti, kā arī lustējās ballē, kurā līdz „rīta gaiļiem” jestri  spēlēja skolotājs Romualds Kairāns.

Vēlamies pateikties visiem, kuri atrada laiku un iespēju ierasties, satikt savus skolas biedrus, skolotājus, draugus, lai kopīgi dalītos atmiņās, jo skolas gadi, tas ir viens skaists un notikumiem bagāts laiks… Mīļi gaidīsim Jūs ciemos arī citos pasākumos!  Lai Jums visiem laimīgs un pozitīvām emocijām bagāts Jaunais – 2017.gads!!!

Pelēču pamatskolas skolotāja (absolvente) Sandra Stendere Šteinberga

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.