Piešķirs papildu finansējumu bīstamo koku zāģēšanai

29.12.2016.

29. decembra domes sēdē Preiļu novada domes deputāti nolēma piešķirt papildu finansējumu 11307,65 eiro apmērā SIA “Preiļu saimnieks” bīstamo koku zāģēšanai un par papildus veiktajiem labiekārtošanas darbiem.

Kā iesniegumā norādījis SIA “Preiļu saimnieks”, 2016. gada oktobrī SIA “Arborists” veica 16 bīstamo koku apsekošanu Raiņa bulvārī un 2 bīstamo koku apsekošanu Aglonas ielā. Pēc SIA “Arborists” novērtējuma nepieciešams nozāģēt 4 bīstamos kokus (kļavas un liepas) Raiņa bulvārī un 2 kļavas Aglonas ielā, šiem darbiem nepieciešami 1271,65 eiro. Līdzekļus deputāti nolēma paredzēt no novada domes budžeta ieņēmumiem no NĪN par zemi.

Bīstamo koku zāģēšana ir saskaņota visās nepieciešamajās instancēs. Bīstamās kļavas Aglonas ielā tika nozāģētas jau janvāra pirmajā pusē, savukārt Raiņa ielā kokus zāģēt paredzēts janvāra beigās vai februārī. Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs arī norādīja, ka tuvākajā laikā tiks veikts iepirkums koku vainagu veidošanai Raiņa bulvārī.

Atgādinām, ka augusta vētra, kas Preiļos nolauza un izgāza vairākus kokus, tostarp Raiņa bulvārī, apliecināja, ka nepieciešams vērsties pie speciālistiem, lai novērtētu koku stāvokli. Arī iedzīvotāji ir izteikuši bažas par iespējamu apdraudējumu ēkām un gājējiem. SIA “Preiļu saimnieks” norādījis, ka vētras laikā bojāto koku novākšanai tika iztērēti 2000 eiro. 

2016. gada augusta vētras postījumi Raiņa bulvārī, Preiļos

Ilona Vilcāne
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.