Preiļu novada bērnu zīmējumi izstādīti Rīgas domē un ceļos uz izstādi Čehijā

30.01.2017.

UNESCO 2017. gadu pasludinājusi par ilgtspējīgas tūrisma attīstības gadu, tāpēc 45. Starptautiskā bērnu mākslas izstāde-konkurss „Lidice 2017” ir veltīts tēmai „Ceļojumi”. Konkursam Rīgā tika iesūtīti 1165 darbi no 49 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 190 darbi.

No Preiļu novada izglītības iestādēm uz Rīgu bija nosūtīti bērnu darbi no Preiļu 1. pamatskolas (skolotājas Astrīda Čerpakovska un Marianna Abricka), Preiļu 2. vidusskolas (skolotāja Inna Zenovjeva), no Preiļu novada Bērnu un jauniešu centra un Preiļu Mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Kazimirs Anspaks). No Preiļu novada konkursā par Latvijas kārtas laureātiem kļuvuši 7 zīmējumi, to autoriPreiļu 1. pamatskolas skolnieks Kristers Šņepsts (9 gadi, sk. Astrīda Čerpakovska), 2 audzēkņi no Preiļu mūzikas un mākslas skolas Dagnis Stikāns (14 gadi) un Viktorija Jakovļeva (12 gadi), 4 audzēkņi no Preiļu novada bērnu un jauniešu centra – Evelīna Anspoka (6 gadi), Ričards Kolosovs (6 gadi), Vita Dzene (7 gadi) un Ričards Kižlo (7 gadi) – sk. Kazimirs Anspaks.

Konkursa Latvijas kārtā darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētāja – māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa; žūrijas komisijas locekļi – Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” Čehijā žūrijas komisijas locekle Ilze Rimicāne.

Laureātu apbalvošana notiks 16. februārī Rīgas Latviešu biedrības namā, uz kuru dosies arī konkursa uzvarētāji un viņu pedagogi no Preiļu novada izglītības iestādēm. Laureātu darbu izstāde būs apskatāma no 2017. gada 1. februāra līdz 16. februārim Rīgas domē.

Anita Kolosova
Preiļu novada BJC direktora vietniece

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.