Aizvadīta vecā gada nogale Preiļu novada Bērnu un jauniešu centrā

02.01.2017.

Decembris Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā ritēja zem darbīgo Rūķu zīmes, jo notika dažādi pasākumi, kas raksturīgi tikai gada nogalei un kas ir tradicionāli ik gadu. Visu mēnesi pulciņu audzēkņi, vecāki un pedagogi piedalījās izstādes “Ziemassvētku atklātnītes ceļš uz mūsdienām…” veidošanā, kur katrs savās hronikās, atvilktnēs un plauktos meklēja senākos laikos saņemtās Ziemassvētku un Jaungada apsveikuma kartītes ne tikai savās mājās, bet arī pie vecvecākiem. Izstādē līdz 6. janvārim var apskatīt 250 ļoti dažādas svētku atklātnītes, kur vecākā ir izgatavota un sūtīta tālajā 1960. gadā.

Decembra vidū visi pulcējāmies uz jautrajām RŪĶU DIENĀM, kuru laikā notika dažādas aktivitātes. Par tradīciju jau kļuvis tas, ka uz Rūķu dienām allaž jāierodas Rūķu cepurēs. Kopīgiem spēkiem pulciņu audzēkņi un skolotāji rotāja savas nodarbību telpas, logus un durvis, kopīgās darbnīcās darināja apsveikumus, dažādas dāvaniņas, galda un eglītes rotājumus, no sveķiem lēja Laimītes un zīlēja, kas sagaida katru Jaunajā gadā, no Laimes akas varēja izvilkt kādu pārsteiguma balviņu. Tradicionāli notika arī lielā Piparkūku gatavošana un cepšana, zirņu ēšana pārticībai, ar pirmizrādi “Ezīša Pukšķīša dāvana” skatītāju simpātijas iemantoja arī teātra grupas “Kājām gaisā” audzēkņi. Uz Rūķu dienām Namiņā un bija ieradies arī Salatētis. Savā lielajā dāvanu maisā visiem pulciņu audzēkņiem viņš bija sagatavojis saldumus. Salatētim bērni skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmiņas!

Paralēli Rūķu dienu aktivitātēm notika arī dziedošo un dejojošo pulciņu gatavošanās Ziemassvētku priekšvakara koncertam “Dāvājam prieku…”, kurš notika Preiļu Kultūras namā mājīgā, ģimeniskā atmosfērā ar piparkūkām. Koncertā piedalījās ritma deju grupas “Elīze”, tautas deju kolektīva, teātra grupas “Kājām gaisā”, vokālās studijas “Mazās Lāsītes” un popgrupas “Lāsītes” audzēkņi.

Lai radošs, pārsteigumiem un jauniem sasniegumiem piepildīts Jaunais 2017. gads visiem Namiņa audzēkņiem, vecākiem un iestādes darbiniekiem! Lai veicas visos lielos un mazākos darbiņos!

Direktora vietniece Anita Kolosova 

Pēdējās izmaiņas: 02.01.2017.