VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma’’ struktūrvienības Preiļi izglītojamie atgriezušies no mobilitātes prakses Francijā

21.12.2016.

Erasmus+ projekta programmas “Lai mainītu pasauli jāsāk ar sevi” Nr. 2016-1-LV01-KA102-022518 ietvaros Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņi Līga Strupā, Ilze Gribuste, Sandis Zaharovs īstenoja praksi Francijā. Meitenes strādāja lielā uzņēmumā “Leztroy”, kas nodarbojas ar ēdienu gatavošanu lielos apjomos, bet Sandis Zaharovs strādāja bistro ‘’Yonais’’.  

Izglītojamie, atbraukuši no mācību prakses, dalījās ar gūto pieredzi par piedzīvoto prakses laikā Francijā, lai iedvesmotu savus vienaudžus iegūt jaunas zināšanas ārpus Latvijas. Jaunieši atzīst, ka guvuši vērtīgu pieredzi, jo bija iespēja pavērot, kā procesi ēdienu gatavošanas uzņēmumos risinās citviet.  Uzzināts vairāk arī par reģiona nacionālajiem ēdieniem. Iespēju robežās brīvajos brīžos meitenes devās ekskursijās pa tuvāko apkārtni, apskatīja Ženēvu un citas jaukas vietas Francijā. Izaicinājums bijis valoda, jo Francijā vairākums nerunā angliski, taču cilvēki ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzoši. Jebkuru valodas berjeru iespējams pārvarēt, taču valodu zināšanas ir ļoti būtiskas. Gūtā pieredze un iespaidi palīdzēs turpmāk attīstīt savas profesionālās prasmes.

Lielu paldies, meitenes saka skolai par doto iespēju piedalīties šajā ERASMUS + programmas projektā.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.