Mājai Jaunajā ielā 1 nosiltinātas gala sienas

20.12.2016.

Daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Jaunajā ielā 1 nosiltinātas gala sienas.

Šīs mājas iedzīvotāji mājas vecāko pagaidām vēl nav ievēlējuši, tādēļ iedzīvotāju aptaujāšanu un parakstu vākšanu uzņēmās Sandra Marhiļeviča. Viņa pastāstīja, ka par gala sienu siltināšanas nepieciešamību iedzīvotāju viedokļi dalījās, bet beigās tomēr tika pieņemts pozitīvs lēmums. Aukstās un vējainās dienās malējos dzīvokļos siltināšanas efekts ir labi jūtams, jau secinājuši iedzīvotāji.

Siltināšanai izmantotas 100 mm putupolistirola loksnes un kondensāta un pretvēja plēve. Tā ir ventilējamā fasāde ar gaisa spraugām. Apdarei izmantotas skārda loksnes, kuru priekšrocības ir ilgmūžība, tās nav ik pēc laika jāpārkrāso, tās tik ātri nenolietojas un ir izturīgākas pret bojājumiem.

No gala sienu siltināšanas ieguvēji ir visi mājas iedzīvotāji, ne tikai tie, kuri pie tām dzīvo, jo māja mazāk zaudēs siltumenerģiju. Līdz ar to samazināsies kopējais apkurei patērētās siltumenerģijas daudzums un tātad arī maksājumi par apkuri. Kā apliecinājies praksē, pat nelieli remontdarbi, kā, piemēram, logu un ārdurvju nomaiņa kāpņu telpās, bēniņu siltināšana, ārsienu plaisu aizdarīšana, kaut nedaudz, bet tomēr ietaupa siltumenerģiju.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.