Informatīvais pasākums ciklā “Īsteno sapni par savu biznesu” Preiļu 2. vidusskolā

23.12.2016.

Šī gada 7. decembrī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs aicināja uz tikšanos vidusskolas audzēkņus, lai kopīgi dalītos pārdomās par nākotnes izaicinājumiem un izaugsmi. Interaktīvajā pasākumā tika iesaistīti jaunieši un jaunie uzņēmēji.

10.-12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties diskusijā “Īsteno sapni par savu biznesu”. Viesi no Rēzeknes pastāstīja mums, kas ir nepieciešams, lai sāktu savu biznesu. Šajā diskusijā mēs iepazināmies ar jauniem uzņēmējiem, kas pārstāvēja “Pampūkas”, “Be un Be”, “Ilzes gordumi”. “Pampūkas” kafejnīcu var apciemot Preiļu pludmalē un pagaršot garšīgas pankūkas. “Be un Be” uzņēmējs izgatavo veselīgo tinktūru “Fonto de forto”. “Ilzes gardumi” firma izgatavo skaistas un garšīgas tortes.

Pēc diskusijas bija neliela kafijas pauze, kuras laikā skolēniem bija iespēja izdomāt savu biznesa plānu. Grupās tika izstrādāti dažādi biznesa plāni: ziedu audzēšana, transporta pakalpojumi un citi. Aktīvākie skolēni saņēma dāvanas un tika izvirzīti braucienam uz noslēguma pasākumu Daugavpilī.

Preiļu 2. vidusskolas 10. klases skolniece Anželika Litavnieka

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs 2016. gada 15. decembrī organizēja Daugavpils Universitātē (DU) pasākumu novada vidusskolēniem. Mūsu skolu pārstāvēja 7. decembra tikšanās reizē izvirzītie aktīvākie skolēni: Žanete Kivriņa, Maksims Semjonovs ( 11. klase) un Artjoms Serkovs (12. klase). Visiem pasākuma dalībniekiem tika pasniegtas Pateicības par piedalīšanos pasākumos “Īsteno sapni par savu biznesu” gan skolā, gan reģionā un noderīga literatūra zināšanu papildināšanai ekonomikā.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja DU rektors, akadēmiķis, profesors Arvīds Barševskis un Alīna Gendele, Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja. Savā pieredzē dalījās Aleksejs Homutiņins, SIA Rols valdes priekšsēdētājs. Interesanta bija iepazīšanās ar DU Dzīvo zinātņu un tehnoloģiju laboratorijas korpusu. Visi apmeklēja SIA Regula Baltija uzņēmumu. Jaunieši tika mudināti mācīties, pilnveidot sevi, nebaidīties izvirzīt grandiozus mērķus un pielikt visas pūles to sasniegšanā.

Tika pavadīta saturīga un pozitīvām emocijām bagāta diena. Paldies pasākuma organizētājiem!

Skolotāja Anda Mihailova

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.