Ziemas čempionāts vieglatlētikā

10.12.2016.

Kuplu dalībnieku pulku 10. decembrī pulcēja tradicionālais Preiļu novada atklātais ziemas čempionāts vieglatlētikā. Ierastajam dalībnieku pulkam no Latgales reģiona šogad pievienojās tālāki ciemiņi no Madonas, Aizkraukles un Gulbenes sporta skolām, kā arī  Suntažu, Mālpils un Lēdmanes jaunie  vieglatlēti.

Sportisti mērojās spēkiem divās vecuma grupās – pieaugušie (2000. dz. g. un vecāki ) un jaunatne (2001 .dz. g. un jaunāki). Spraigās cīņas iesākās ar sprinta distancēm. Patīkami, ka 60 m finālos tika arī mūsu atlēti, kur pieaugušo konkurencē par uzvarētāju kļuva Dairis Rinčs, bet jaunietēm pie sudraba godalgas – Rasa Saulīte. Vēl mūsu jaunietes tika pie godalgām 1000 m soļošanā (Ksenija Zakutajeva – 2. vieta; Elīna Usāne – 3. vieta ) un augstlēkšanā (Nikola Djubina – 2. vieta) un pavisam maz pietrūka, lai tiktu uz goda pjedestāla 60 m/b. Arī jaunieši centās neatpalikt. Tā 1000 m soļošanā divi mūsējie uz goda pjedestāla  – Raivo Liniņš 1. vieta, bet Iļja Beļajevs – 3. vieta. Bronzas godalga arī Alenam Lozdam 60 m/b un Armandam Briškam lodes grūšanā. Ievērojami rezultāti jauniešiem lēkšanu disciplīnās. Tā krāslavietim Artūram Šarkovičam uzvaras gan tāllēkšanā – 6 m 81 cm, gan 3-soļlēkšanā – 13 m 95 cm, bet Lēdmanes jaunais augstlēcējs Roberts Volonts spēja pārvarēt 180 cm augstumā novietoto latiņu. 2000. dz. g. un vecākas grupā pie medaļām tika mūsu sportistes Laura Otsone (1. vieta lodes grūšanā), Jekaterina Baranova (1. vieta augstlēkšanā; 2. vieta –tāllēkšanā) un Līga Klibā (3. vieta 1500 m). Pieaugušo konkurencē savu medaļu klāstu ar zelta godalgu papildināja Dairis Rinčs par uzvaru tāllēkšanā, bet Normunds Ivzāns par neapstrīdamu uzvaru 1000 soļošanā. Divas godalgas arī Maksimam Semjonovam – 2. vieta soļošanā un 3. vieta augstlēkšanā. Dažas sīkas traumas liedza vairākiem mūsu atlētiem iziet uz starta ar cerību uz panākumiem.

Vieglatlēti treniņos sāks strādāt, būs vairāk specializēti, jo ziemas sezonas galvenie mači nav vairs aiz kalniem. Kuplajai vieglatlētu saimei klusus un mierīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Paldies sacensību galvenajam tiesnesim Aleksandram Iļjinam un sekretārei  Žannai Kufinai, kā arī visiem tienešiem par raito un profesionālo darbu.

Rezultāti

L. Valdonis – sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.