Pārdomas pirms Ziemassvētkiem Salas pamatskolā

13.12.2016.

Ar ikdienas rūpēm, ar mainīgiem laika apstākļiem, ar domām par Ziemassvētku dāvanām klāt ir decembris. Nu jau Adventa vainagā deg arī trešā svecīte.

Salas pamatskolā pirmo Adventes sveci iededza Pieniņu draudzes mācītājs Aigars Bernāns. Pirms sveces iedegšanas notika sirsnīga, izzinoša kristīgās mācības stunda, kurā katrs klātesošais varēja pārbaudīt savas zināšanas, atcerēties arī piemirstas lietas kristīgajā mācībā, padomāt par Ziemassvētku gaidīšanu, par labestību, par savu domu sakārtošanu, lai ar gandarījumu varētu sagaidīt Kristus piedzimšanas svētkus. Sirsnīgi izskanēja dziesma “Lūgšana Ziemassvētku vakarā”.

Otro svecīti Adventa vainagā iededza Iritas un Ģirta vecvecāki Emerita un Roberts Peisinieki. Vecmāmiņa Emerita, kas ir arī mūsu skolas absolvente, dalījās ar bērnības atmiņām par Ziemassvētku gaidīšanas laiku padomju gados, kad par tādām lietām kā piedalīšanās Ziemassvētku dievkalpojumā varēja runāt tikai ģimenē, bet skolā par to saņēma lielu rājienu. Peisinieku ģimene novēlēja visiem mierīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku, kad katrs gaida brīnumu. Labas emocijas sagādāja skolas vokālā ansambļa izpildītā dziesma “Adventē”.

Trešo svecīti Adventa vainagā iededza daudzbērnu ģimene – Stolipinu ģimene, kuras četri bērni vēl mācās skolā. Vēlējumu dzejā izteica 8. klases skolnieks Kaspars. Mamma Anita novēlēja visiem gaišu, darbīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Tāpat kā iepriekšējās reizes, arī šoreiz par muzikālo noformējumu parūpējās skolotājs Aigars Krekels, kura vadībā skolēni  izpildīja dziesmu “Ziemassvētku planēta”. Šajā reizē tā bija ģimenes tēma, jo Ziemassvētki ir ģimenes svētki, kad būt kopā visai ģimenei ir laime un prieks. Lai mācītu un radinātu bērnus atbalstīt, ziedot, dalīties ar citiem, pasākumā tika runāts arī par akciju “Nepaej garām”, ko organizēja Latvijas Bērnu fonds un koncertus pārraidīja Latvijas  televīzija, un kuru  laikā tika ziedoti līdzekļi vardarbībā cietušu bērnu vasaras nometņu organizēšanai, īpaši uzsverot audžuģimeņu lomu.

Ceturto svecīti Adventes vainagā iedegs un vēlējumus, pārdomas par Ziemassvētku gaidīšanas laiku teiks skolotāji.

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā patīkamu pārsteigumu saviem faniem sagādāja mūsu skolas absolvents, Zelta talants, dziedātājs Dainis Skutelis, kurš savu 30 gadu jubileju ar vērienīgu koncertu svinēja Latgales vēstniecībā “Gors”. Tas tiešām bija iespaidīgs pasākums, kurā galveno lomu spēlēja Dainis. Daini, tu esi daudz sasniedzis, mēs lepojamies ar Tevi!

Lai 1. semestra noslēgumā mūs gaida tikai patīkami pārsteigumi, lai iedzīvojas sauklis “Mācīties ir stilīgi!”

Lai visiem priecīgi, gaiši  Ziemassvētki!

Valentīna Madalāne, direktores vietniece izglītības jomā

Pēdējās izmaiņas: 13.12.2016.