„Ziemassvētku ieskaņas” kausa izcīņa volejbolā veterāniem

10.12.2016.

10. decembrī otro reizi Preiļos notika „Ziemassvētku ieskaņas” kausu izcīņas turnīrs volejbolā senioriem. Vīrieši sacentās V40+ , bet sievietes S35+ vecuma grupās. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad turnīrs pulcēja kuplu dalībnieku skaitu no dažādiem Latvijas reģioniem. Šogad turnīram bija arī starptautiska pieskaņa, jo, pateicoties galvenās tiesneses Intas Rumakas personīgajiem kontaktiem, sacensības kuplināja sieviešu komanda no Baltkrievijas pilsētas Polockas.

Vīriešiem cīņas par galveno balvu uzsāka deviņas komandas, kuras bija sadalītas divās apakšgrupās, bet dāmu konkurencē piecas komandas savā starpā noskaidroja nākošo kausa īpašnieci pēc apļa sistēmas. Sievietēm spraigās cīņas volejbola laukumā noslēdzās ar Saulkrastu dāmu triumfu, aiz sevis otrajā vietā atstājot dienvidu kaimiņus – Polockas volejbolistes. Trešajā vietā ierindojās Litenes veterānes. Mūsu dāmas ierindojās ceturtajā vietā, bet par komandas labāko spēlētāju tika atzīta Jana Huna. Turnīra tabulu noslēdza Daugavpils novada komanda. Tikpat spraigas cīņas aizritēja arī laukumos, kur sacentās vīrieši. Spraigā spēkošanās par pirmo vietu starp Krāslavu un Saulkrastiem noslēdzās ar pagājušā gada čempionu – krāslaviešu – atkārtotu panākumu arī šogad. Trešajā vietā Lubānas vīri, kuri bija pārāki izšķirošajā cīņā pār „Deputāts un draugi” komandu. Spēlē par piekto vietu Preiļu puiši piespieda kapitulēt Neretas seniorus. Labākais mūsējo rindās – Juris Pastars. Litenieši spēlē par septīto vietu prata tikt galā ar Maltas volejbolistiem, bet devītie – Līvānu puiši, kuriem neizdevās izkļūt no apakšgrupas. Cīņas notika Preiļu 1. pamatskolas trijos volejbola laukumos vienlaicīgi.

Turnīrs noslēdzās ar atpūtas pasākumu Preiļu Kultūras centrā, kur labākie tika sumināti ar kausiem un medaļām, bet katra komanda saņēma organizatoru sarūpētās balvas, kā arī turnīra atbalstītāju SIA „Celmeņi” un Ortomols sagādātās dāvanas. Apbalvoti tika arī katras komandas rezultatīvākie spēlētāji. Par raito dejas soli ballē rūpējās Jānis un Elmārs, bet, lai nekas neaptrūktos uz galda, rūpējās SIA „Arka” – paldies viņiem! Sacensību organizatori saka paldies Jevģēņijam Ņesterovičam un BJSS volejbola nodaļas jaunajām meitenēm par pacietību un izturību punktu uzskaitē, kā arī visiem, kuri pielika savu roku turnīra sekmīgai norisei!  Nu sekos garās svētku brīvdienas, lai 14. janvārī mūsu veterāni postos uz Madonas kausa izcīņu un mēģinātu piepildīt tos nodomus, kuri varbūt nerealizējās šeit Preiļos.

L. Valdonis – sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 10.12.2016.