Preiļu Galvenajā bibliotēkā pieejams plašs abonēto periodisko izdevumu klāsts

12.12.2016.

Katru gadu Preiļu Galvenā bibliotēka saviem lasītājiem abonē plašu preses izdevumu klāstu, arī 2017. gadā lasītājus gaida bagātīgs žurnālu un laikrakstu piedāvājums.

Pieaugušo literatūras nodaļas periodikas lasītavā būs pieejami piecpadsmit nosaukumu laikraksti – dienas laikraksti „Neatkarīgā Rīta Avīze”, „Diena”, „Dienas Bizness”, „Latvijas Avīze”, “Vesti Segodņa”, nedēļas laikraksts „MK Латвия”, reģionālie izdevumi „Vietējā Latgales Avīze” un „Latgales Laiks”. 2017. gadam abonēts arī Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadu laikraksts „Ezerzeme”, Rīgas arhidiecēzes un Jelgavas diecēzes izdevums „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” un laikraksts „Atbalsts”, kurš veltīts vecākā gada gadagājuma cilvēkiem un ikvienam, kam ir saskarsme ar senioriem. Lasītājiem piedāvāsim arī informatīvu izdevumu par aktualitātēm lauku attīstībā, uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā „Lauku Lapa”.

Savus lasītājus gaidīs 55 nosaukumu žurnāli latviešu un krievu valodā. Tēmu skaits, ko aptver žurnālu saturs, ir bagātīgs – no sabiedriski politiskām, vēsturiskām, izzinoši populārzinātniskām, literārām, mākslinieciskām līdz pat praktiskām nozarēm. Lasītāju jau iecienīto žurnālu klāstu papildinās arī jauni izdevumi – žurnāls makšķerniekiem „Copes Lietas”, vīriešiem reizi mēnesī kvalitatīvu un daudzpusīgu lasāmvielu piedāvās žurnāls „FHM”, profesionālus skaidrojumus par astroloģijas iespējām sadzīvē, biznesā un sirdslietās sniegs žurnāls „Praktiskā Astroloģija”, saistošas intervijas un dzīves stāstus varēs izlasīt žurnālos „Una” un „Patiesā Dzīve”, spilgtākos notikumus un pasākumus, svaigākos jaunumus interesantu un pazīstamu cilvēku dzīvē, aktuālo modes un stila pasaulē atklās nedēļas žurnāls „Kas Jauns”, bet par sporta aktualitātēm Latvijā un pasaulē varēs uzzināt, lasot žurnālu ”Sporta Avīze”.

Lasītājiem, kuri labprātāk lasa krievu valodā, arī 2017. gadā piedāvāsim žurnālus: „Burda RUS”, „Азбука Здоровья”, „Лилит”, „Люблю”, „Патрон”, „Приусадебное Хозяйство”, „Сабрина Стильные Прически”.

Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā 2017. gadam pasūtīti 11 nosaukumu žurnāli. Disneja animācijas filmas „Vāģi” cienītājus gaidīs žurnāls „Vāģi”, aktuālas tēmas, kas interesē meitenes saistošā veidā, piedāvās žurnāli „Monster High”, Avenīte” un „Avene”, darboties gribošie gūt padomus un aizgūt jaunas idejas varēs žurnālos „Čaklās rokas” un „Kоллекция Идей”, saprotami un atraktīvi par interesantiem notikumiem, pasaules brīnumiem, izgudrojumiem, dzīvniekiem, dabu, sportu un pašu cilvēku stāstīs žurnāls „Ilustrētā Junioriem”, tenkas, mode, attiecības, plakāti un jaunumi par slavenībām būs atrodami žurnālā jauniešiem “J-14”. Šobrīd “J-14” bibliotēkā ir vienīgais žurnāls, kas pieejams angļu valodā. Tiem lasītājiem, kurus saista psiholoģijas tēma, Bērnu literatūras nodaļas lasītava piedāvās izdevumu “Psiholoģija Ģimenei un Skolai”.

Informācija par visiem 2017. gadam abonētajiem izdevumiem un izdevumu lietošanas kārtību ir pieejama Preiļu Galvenās bibliotēkas interneta vietnē, kā arī bibliotēkā, Kārsavas ielā 4, Preiļos.

Atgādinām, ka žurnālus var lasīt ne tikai lasītavā uz vietas, tos iespējams paņemt arī uz mājām. Lietotājiem uz mājām izsniegto iepriekšējo gadu un pašreizējā gada žurnālu (izņemot pēdējos 3 numurus) lietošanas termiņš – 14 dienas. Pēdējos 3 žurnālu numurus izsniedzam tikai izmantojot pakalpojumu “Nakts Abonements “ vai “Svētku un izejamo dienu abonements”. Šādi izsniegto žurnālu lietošanas termiņš ir līdz bibliotēkas atvēršanai nākošajā bibliotēkas darba dienā.

Novēlam ikvienam lasītājam atrast savām interesēm atbilstošu žurnālu vai laikrakstu, kur smelties jaunu informāciju, izglītoties vai vienkārši rast atpūtu.

Laipni gaidīti Preiļu Galvenās bibliotēkas periodisko izdevumu un Bērnu literatūras nodaļas lasītavā!

Benita Ivdre,
Preiļu Galvenās bibliotēkas galvenā bibliotekāre 

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.