Pelēču pamatskola gūst pieredzi starptautiskā projektā

09.12.2016.

Pateicoties Erasmus + atbalstam, Pelēču pamatskola ir uzsākusi projektu “The Sunny Side Up” (“Ar saulaino pusi augšup”), kura ietvaros skolas audzēkņiem un skolotājiem ir iespēja paplašināt redzesloku un apgūt jaunas zināšanas un prasmes dažādās jomās – saules paneļu veidošanā, seno civilizāciju izpētē, saules pulksteņa veidošanā.

Projekts tiks īstenots divu gadu garumā, un tā laikā gan skolotāji, gan skolēni varēs doties pieredzes apmaiņā uz partnerskolām Kiprā, Spānijā, Slovēnijā un Norvēģijā papildināt svešvalodu  zināšanas, nodibināt jaunus kontaktus un gūt iespaidus par Eiropas valstīm.

Jau šī gada septembrī divas skolotājas – Jolanta un Silvija – devās pieredzes braucienā uz Kipru, savukārt novembrī skolotājas Jolanta un Ināra pavadīja trīs Pelēču pamatskolas skolēnus – Armandu, Dāvidu un Oskaru – uz Spāniju, kur 6 dienu laikā bija iespēja gan iepazīt ceļošanas prieku un grūtības, gan  komunicēt angļu valodā un gūt jaunu pieredzi skolu darbā. Mūsu skolēniem bija iespēja uzņemties vadītāju lomu mašīnīšu ar saules baterijām konstruēšanas procesā, gan prezentēt savu valsti, kā arī iepriecināt spāņu 6. klases skolēnus ar pašdarinātām dāvanām.

Priecājāmies par iespēju apmeklēt stundas CEIP Virgindela Cabeza skolā. Skolā ir 6 klases, kurās kopumā mācās 649 skolēni un strādā 37 skolotāji. Apmeklējām matemātikas, dabaszinātņu, angļu un franču valodas stundas. Gan skolotāji, gan skolēni guva pieredzi par mācību procesa norisi citu valstu skolās. Bija interesanti vērot gan skolēnu augsto mācīšanās motivāciju, gan lielo draudzīgumu un vēlēšanos iepazīties ar citu valstu skolēniem.

Spānijas skolas koordinators bija parūpējies gan par garšīgām ēdienreizēm, gan par aizraujošām ekskursijām uz interesantām vietām Granadā. Mūsu bērni sadraudzējās ar citu valstu skolēniem un labprāt palīdzēs viesmīlīgi viņus uzņemt arī mūsu skolā un, ja vien būs iespēja, labprāt dosies uz kādu no projekta iesaistītajām partnervalstu skolām.

Kopumā ņemot, esam guvuši ļoti daudz. Kā skolotājas, tā arī audzēkņi ir ne tikai paplašinājuši savus zināšanu un pieredzes apvāršņus, bet arī ieguvuši vērtīgu pieredzi nākamajiem braucieniem un dzīvei kopumā.

Pateicamies spāņiem par viesmīlīgu uzņemšanu, Preiļu novada domei par atsaucību transporta nodrošināšanā.

Projekts tapis ar  ES programmas Erasmus+ finansiālu atbalstu.

Jolanta Macenko,
Pelēču pamatskolas skolotāja, projekta koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.