Latgales tūrisma konferencē apbalvo labākos nozarē

02.12.2016.

2. decembrī nesen pēc remonta atklātajā Ludzas Tautas namā pulcējās Latgales Reģiona pašvaldību vadītāji, tūrisma informācijas centru speciālisti un uzņēmēji, lai kopīgi konferencē “Panākumu atslēga mūsu pašu rokās” atskatītos uz aizvadīto tūrisma sezonu un suminātu labākos. Latgales tūrisma konferenci organizēja Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu.

Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte sniedza atskatu uz aizvadīto tūrisma sezonu. Savukārt LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava  stāstīja par Latvijas tūrisma attīstības perspektīvām. Tūrisma portāla BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs dalījās pārdomās par Latgali kā tūristu iemīļotu ceļojuma galamērķi. Vidzemes Augstskolas docents Dr.geogr. Andris Klepers runāja par Latgales kā tūrisma galamērķa nākotnes attīstības tendencēm un perspektīvām. Ziemeļlatgales un pierobežas velo maršrutu eksperte Santa Paegle dalījās pieredzē par Latgalei aktuālā velo tūrisma attīstību.

Konferences dalībnieki, tostarp Preiļu novada Vīngliemežu audzētavas “Ošu mājas” saimnieks Ainis Noviks un Riebiņu novada bioloģiskās z/s Juri saimniece un gardo mājas sieru  ražotāja Lidija Lubāne, dalījās pieredzē, stāstot  Latgales tūrisma veiksmes stāstus un pozitīvus sadarbības piemērus.

Konferences moderatora lomā iejutās tūrisma portāla BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs.

Konferences dalībnieki atzina, ka panākumus tūrismā var gūt tikai sadarbojoties un raugoties uz savu uzņēmējdarbību it kā no malas, plašākā mērogā. Panākumu atslēga ir mūsu rokās, gan attīstot savu piedāvājumu, gan to reklamējot.

Konferences noslēgumā, tāpat kā pagājušajā gadā, tika sumināti labākie Latgales tūrismā 2016. Tika apbalvoti: “Labākā tūristu mītne laukos 2016” – atpūtas parks “Silene” Daugavpils novadā; “Labākā tūristu mītne pilsētā 2016” – Homelike Hotel Daugavpilī; “Labākais jaunais tūrisma objekts 2016”- Lūznavas muiža Rēzeknes novadā; “Inovatīvākais tūrisma objekts Latgalē 2016”- Ziemeļlatgales velomaršruts Rypoj vasals! ; “Tūrisma informācijas centrs 2016” – Krāslavas novada TIC. Simpātiju balva tika piešķirta Daugavpils Šmakovkas muzeja vadītājam, gidam Aleksandram Čerņavskim. Balvas – stikla putniņus sarūpēja Līvānu stikla darbnīcas meistars.

Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pateicības par darbu asociācijas un Latgales reģiona tūrisma attīstības labā saņēma Inga Soloha no Dagdas novada un Iveta Šņepste no Preiļu un Riebiņu novada TIC.

Uz tikšanos nākamgad – jau trešajā Latgales tūrisma konferencē!

 

Iveta Šņepste,
Preiļu un Riebiņu novada TIC.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.