Adventes ieskaņas koncerts pansionātā “Preiļi”

23.11.2016.

Šonakt visums ar zemi,
Caur sniega pārslām,
Gaismas valodā
Sarunājas.
Baltās, vieglās pūkas
Kā baltas domas
Pār cilvēkiem
Klājas.
Gaišs, neizjusts svētums
Ar mieru un klusumu
Sirdīs līst
Maigs.
Pār zemi nolaidies
Ilgi gaidītais, lolotais,
Svētītais Adventes
Laiks.

Vēl viens gads tuvojas izskaņai, jo ir pienācis klusais pārdomu laiks pirms Ziemassvētkiem – Adventes laiks. Klusais pārdomu, piedošanas un atelpas laiks, kad visiem mums arvien spožāk sirdīs ieskanas brīnuma gaidīšanas brīdis. Adventes laiks ir saistīts ar diviem atslēgas vārdiem: atnākšana un gaidīšana. Tā ir gatavošanās Ziemassvētkiem, ar kuriem beidzas šis gaidīšanas laiks – tā ir gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

23. novembrī Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionātā “Preiļi” tika ieskandināta kārtējā Advente. Šim laikam ir dziļi simboliskas vērtības – pirmkārt, tieši ar pirmo Adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advente ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas  ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms lielā brīnuma un prieka vēsts – Kristus piedzimšanas. Mūsu ticībā ir mācīts, ka Adventes laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem – gan pāridarītājiem, gan tiem, uz kuriem paši dusmojamies. Protams, par vecajiem un slimajiem jārūpējas ir visu mūžu, bet Adventa laikā tas ir kristieša svēts pienākums!

 Arī pansionāta “Preiļi” iemītnieki gaida šo pirmo Adventes svētdienu, kad vainagā tiek aizdegta pirmā svecīte.  Par krāšņiem svētku vainagiem tieši pansionāta iemītniekiem kārtējo reizi rūpes bija uzņēmušies pedagogi un skolēni no Preiļu novada Pelēču pamatskolas. Labdarības pasākumā pansionātā viesojās Pelēču pamatskolas direktore Anna Karčevska ar skolotājām Mariju Zīmeli un Sandru Stenderi-Šteinbergu, kā arī ar folkloras kopas “Pelēcīši” vadītāju Romualdu Kairānu.   Pelēču pamatskolas pedagogi un skolēni jau vairāku gadu garumā tieši pirms Adventes gatavojas šādam labdarības pasākumam: cītīgi strādā un rūpējas par to, lai Preiļu pansionāta seniori saņemtu Adventes dāvanas: pašdarinātus Adventes vainadziņus, ābolus, dažādus konservējumus, saldumus un kliņģerus. Folkloras kopa “Pelēcīši” sniedza muzikālos sveicienus pansionāta senioriem: dažādu mūzikas instrumentu, tostarp akordeonu, pavadījumā skandēja tautas dziesmas, lasīja Adventes sagaidīšanai veltītu dzeju, kā arī ieinteresēja pansionāta seniorus ar atjautīgām mīklām, par kuru atminēšanu varēja nopelnīt gardus biezpiena virtuļus. Protams, tas viss – sagatavotie dāvinājumi – bija sarūpēts ar skolēnu vecāku, skolotāju, kā arī pārējo pagasta iedzīvotāji atbalstu un finansējumu.

Bērnu roku darinātie Adventes vainagi pansionātā ienes īpašu mirdzumu un svētku noskaņu.

Mīļš sveiciens lielajai Pelēču pamatskolas saimei un Pelēču pagasta iedzīvotājiem Adventē! Sirsnīgs paldies senioru vārdā par Adventes dāvanām un ceram uz turpmāku ilgstošu sadarbību!

Pansionāta “Preiļi” iemītnieku vārdā
vadītāja Inga Vilcāne

Pēdējās izmaiņas: 23.11.2016.