SIA “Preiļu slimnīca” par fizikālās terapijas un masāžas pielietošanu ārstēšanā

23.11.2016.

Aizvien biežāk vizīti pie ārsta cilvēki aizstāj ar aptiekas apmeklējumu un bezrecepšu medikamentu iegādi. Cilvēki meklē ātrāko risinājumu, un nopirkt tabletes ir vienkāršāk. Bezrecepšu medikamentu lietošana ir tikai aisberga redzamā daļa, iemesli ir dziļāki. Mūsdienās cilvēki ir pārāk aizņemti, lai pienācīgi rūpētos par savu veselību. Parasti neapzinās sekas, pārlieku lielai medikamentu lietošanai.

Fizikālo terapiju un masāžu pielieto ar ārstniecisku un profilaktisku mērķi. Salīdzinot ar medikamentozo terapiju, fizikālā terapija kā arī masāža ir tik pat efektīva, tā ir nekaitīga, ekonomiski izdevīgāka un fizioloģiskāka. Masāžu kombinējot ar fizikālo terapiju pastiprina ārstniecisko iedarbību.

Fizikālo terapiju izmanto dažādu slimību ārstēšanā. Tā ļauj samazināt medikamentu devas vai iztikt pilnībā bez medikamentiem, saīsināt atveseļošanās laiku, mazināt sarežģījumu iespējas. Bez fizikālās terapijas grūti iedomājama dažu slimību ārstēšana, piemēram, mugurkaulāja, locītavu, muskuļu slimības, saaugumi, rētas, slikti dzīstošas brūces, strutainas ādas slimības, vēnu iekaisumi, limfostāze, papēžu kaulu izaugumi (pieši), iesnas, bronhīts, plaušu iekaisums, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, depresija, paaugstināts un pazemināts asinsspiediens. Fizikālās terapijas vienkāršotas metodes nozīmē ģimenes ārsti un citi speciālisti. SIA “Preiļu slimnīca” procedūras veic augsti kvalificēts personāls ar ilggadēju pieredzi.

Amplipulsa terapijai ir pretsāpju, neiromio-stimulējošs ārstnieciskais efekts. Izmanto elektriskas vibrācijas, kas iedarbojas uz nervu galiem, uz asinsvadiem audos, uz muskuļiem.

Ultraskaņas terapija ir augstas frekvences mehāniskas svārstības, kas tiek pievadītas audiem.

Magnētterapija ir fizikālās terapijas metode, kas ar drošu magnētisko lauku veicina audu asinsriti, mazina tūsku, iekaisumu un sāpes.

Darsonvalizācija– uzlabo ādas elastību, asinsriti pie kāju vēnu paplašinājumiem, pie nedzīstošām brūcēm. Lieto kosmētikā – izlīdzina sīkas rieviņas, grumbas, kā arī pie matu izkrišanas, nostiprinot matu saknes.

UREČ – pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Uzlabo audu trofiku. Nostiprina veģetatīvās nervu sistēmas parasimpātisko nervu funkcijas.

Magnētiskā gulta  – stimulē cilvēka organismu strādāt ritmā, tajā pašā laikā dodot papildu enerģiju. Uzlabojas garastāvoklis, miegs, izzūd sāpes un muskuļu stīvumu.

Masāža – tā ir ārstēšana un slimību brīdināšanas metode. Tā iekļauj sevī mehānisku iedarbību ar speciāliem paņēmieniem uz ķermeņa virsmu vai kaut kādu orgānu. Masāža tiek uzskatīta par zinātniski pamatotu, pārbaudītu ilggadējās praksēs, lielākoties fizioloģisku cilvēka organisma atveseļošanās līdzekli. To pielieto kā profilaktiskos nolūkos – organisma vispārējai nostiprināšanai, kā arī dažādās medicīnas jomās: ķirurģijā, ortopēdijā, ginekoloģijā, terapijā, neiroloģijā u.c.. Ārstnieciskā masāža var tikt izmantota kā pastāvīga metode, bet var arī būt pielietota savienojumā ar citām ārstēšanas metodēm. SIA “Preiļu slimnīca” pakalpojumu sniedz sertificētas masieres Baiba Prikule un Tatjana Grikova. Masāžas metode katram pacientam tiek piemeklēta individuāli, atkarībā no pacienta diagnozes. Visbiežāk pielietojamās ārstnieciskās masāžas metodes ir klasiskā masāža, punktu masāža, banku masāža.

Pakalpojumiem var pieteikties zvanot uz reģistratūru pa tālruni 65307750, 26409980 vai ierodoties personīgi un piesakot vizīti.

Ievērībai! Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu masāžas ir bez maksas, bet pieaugušajiem – maksas pakalpojums.

Pacientam nepieciešami šādi dokumenti, lai saņemtu pakalpojumus, ko apmaksā veselības apdrošināšanas polises:
• Ārsta nosūtījums uz pakalpojumu,
• Derīga veselības apdrošināšanas polise,
• Personu apliecinošs dokuments – pase vai autovadītāja apliecība, vai identifikācijas karte.

SIA “Preiļu slimnīcas” jaunumiem un aktualitātēm varat sekot līdzi mājas lapā www.preiluslimnica.lv.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.11.2016.