Līdz 28. decembrim apskatāma izstāde “Jānis Streičs. Jubilāra vaļasprieks”

23.11.2016.

No 18. novembra līdz 28. decembrim Preiļu kultūras nama izstāžu zālē Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā izstādi “Jānis Streičs. Jubilāra vaļasprieks”.

Viena no Jāņa Streiča jubilejas gada izstādēm, kurā pārsvarā eksponēti muzeja krājuma priekšmeti – gleznas un personīgās lietas, kuras Jānis Streičs vairāku gadu garumā, savā sirsnībā, dāvinājis muzejam.

Izstādē skatāmas izcilā kinorežisora, scenārista, aktiera, gleznotāja, Preiļu Goda pilsoņa JĀŅA STREIČA gleznas gan no muzeja krājuma, gan no privātkolekcijām, kā arī jaunākie darbi no autora kolekcijas.

Jānis Streičs: “Un ja tik tiešām nav dūmu bez uguns, tad visām mūsu dzīves liesmām un dūmošanām pirmās dzirksteles jāmeklē tur tālumā, aiz trejdeviņiem kalniem, kur basām kājām staigā bērnība”. Gleznu sižetos caurvijas bērnības atmiņas un tuvo vietu attēlojums šodienas skatījumā – smeldzīgi, izteiksmīgi un koši: “Anspoki. Kur šūpulītis kārts”, “Caici manā bērnībā”, “Vecmāmiņas pagalms”,  “Vecmāmiņas mājas”, kā arī vairākas gleznas no cikla “Kur basām kājām…”.

Izstādi papildina bērnības, skolas gadu un studiju gadu fotogrāfijas. Izstādē eksponētas arī ļoti svarīgas lietas režisora darba dzīvē: rakstāmmašīna, uz kuras tapuši scenāriji filmām “Cilvēka bērns” un “Likteņdzirnas”, megafons, “Likteņdzirnu” filmēšanas laika kalendārs, kā arī vissvarīgākā lieta – kinokamera.

Preiļu vēstures un lietišķas mākslas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore
Silvija Berezovska

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.