Tēvzemes nedēļas pasākumi Preiļu novada Vakara maiņu un neklātienes vidusskolā

21.11.2016.

Tēvzemes nedēļas ietvaros Preiļu novada Vakara maiņu un neklātienes vidusskolas skolēni ar skolotājiem 11. novembrī piedalījās patriotisma stundā Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonā Ignata Beča Slavas zālē, Lāčplēša dienas lāpu gājienā Preiļos.

Turpinot iesākto tradīciju, 2016. gada 16. novembrī, Latvijas 98. dzimšanas dienas priekšvakarā, skolā pulcējās skolas bijušie darbinieki un absolventi uz pasākumu „Prieks atkal satikties”

Skolotāji Marija Volkova, Valentīna Karpušenko un bijusī direktore Vēsma Valentīna Lubāne stāstīja par skolu dažādos laika periodos, bet absolventi atcerējās mācību laiku, klases biedrus, skolotājus.

Par savām gaitām plašāk stāstīja 1995. gada absolvente Inta (Romanovska) Rumaka, 2010. gada absolvents Gunārs Janusevičus no Ogres un 2011. gada absolvents Sandis Freibergs.

Inta ir trenere Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolā, Gunārs turpina savu darbu mūzikas jomā Ogrē un Sandis strādā apkalpojošā sfērā tirdzniecības centra „Oga” kafejnīcā.

Tikšanās laikā risinājās sarunas par Latvijas lepnumu – cilvēkiem, to sasniegumiem, saviem panākumiem, par nākotnes plāniem. Izskanēja doma par to, ka šobrīd ir ļoti svarīgas tādas vērtības kā līdzjūtība, izpalīdzība, sapratne, darboties griba.

Vienojāmies kopīgās dziesmās par Latviju, skolu. Kopīgās sarunas risinājās pie tējās krūzes un svētku kliņģera.

Šī tikšanās bija ļoti emocionāla un pamācoša šī brīža audzēkņiem viņu izglītošanās ceļā. Mēs lepojamies ar mūsu absolventiem! Viņi vienmēr ir gaidīti viesi skolā.

 

Klaudija Zarāne,
skolas direktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.