Lāčplēša dienā godina varoņus un atceras izcilo komponistu Jāni Ivanovu

11.11.2016.

11. novembris, Lāčplēša diena, šogad Preiļos bija piepildīta ar vairākiem patriotiskiem pasākumiem un noslēdzās ar izcilā komponista, novadnieka Jāņa Ivanova 110. gadskārtai veltītu mūzikas koncertu Preiļu Kultūras namā. 

Rīta pusē Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, LR 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, pašvaldības iestāžu pārstāvji un novada iedzīvotāji nolika ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Ignata Beča piemiņas akmens. Nedaudz vēlāk norisinājās piemiņas brīdis Riebiņu novada Babros ar Riebiņu novada pašvaldības pārstāvju un kultūras darbinieku piedalīšanos, kur tika godināts komponists Jānis Ivanovs. Iedegto svecīšu liesmiņas izgaismoja arī Jāņa Ivanova vecāku piemiņu Moskvino kapsētā, par ko bija parūpējušies Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbinieki, savukārt novada izglītības iestāžu audzēkņi pavadīja piepildītu vēstures stundu Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona izveidotajā Ignata Beča piemiņas zālē Preiļu novada Litavniekos. 

Dienas otrajā pusē lāpu un svecīšu gaisma Lāpu gājiena dalībnieku rokās aicināja padomāt par tām vērtībām, kas ir svarīgākās mūsu ikviena dzīvē. Uz to savā uzrunā pirms gājiena mudināja arī Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona komandieris Kaspars Lindbergs.

Patriotiskā svētku diena noslēdzās ar pasākumu Preiļu Kultūras namā. Domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas uzruna aicināja vēlreiz atcerēties tā laika notikumus, kad tika dibināta Latvijas valsts un būt apzinātiem un atbildīgiem šodien. Pašvaldības vadītāja pateicās ikvienam, kurš organizē, palīdz un atbalsta, lai katru gadu emocionāli un saturīgi noritētu Latvijas valsts svētku nedēļas pasākumi novadā.

Jāņa Ivanova 110. dzimšanas dienai veltīto koncertu “Manas dzimtenes pusē” atklāja Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas priekšsēdētājs, muzikologs Arvīds Bomiks. Publika tika iepazīstināta ar Jāņa Ivanova daiļradi un interesantiem momentiem no komponista radošās darbības. Jāņa Ivanova mūziku atskaņoja Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris, diriģents Pēteris Plūme, Preiļu novada skolotāju koris “Latgale”, diriģents Edgars Znutiņš. Koncertā piedalījās jaunie mūziķi: Emma Aleksandra Bandebiece – čells, Zigurds Teikamnis, Jana Zelmene, Baiba Vecvanaga, Ance Skopane – klavieres, Ekaterina Molodova, Annija Austra Krēsliņa – soprāni, Alberts Mārcis Bērziņš – tenors.

Latviešu komponista Jāņa Ivanova 110. dzimšanas dienai veltītais mūzikas koncerts tika rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Jāņa Ivanova mūzikas koncerts „Manas dzimtenes pusē” bija viens no Latvijas simtgades pasākumiem Preiļu novadā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.