Preiļus apmeklē ASV vēstniecības pārstāvji

06.12.2016.

6. decembrī Preiļus darba vizītē apmeklēja ASV vēstniecības Latvijā pārstāvji – Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecības Politikas nodaļas vadītāja Vanesa Akere (Vanessa Acker) un politikas speciālists Mārtiņš Spravņiks.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda iepazīstināja ciemiņus ar pašvaldības jaunākajiem projektiem un ieskicēja arī tuvākajā laikā ieplānotos darbus, kuriem nepieciešams piesaistīt finansējumu.

Vizītes sākumā ASV vēstniecības pārstāvji apmeklēja Preiļu 1. pamatskolu. Izglītības iestādes direktore Nora Šņepste sniedza ieskatu Preiļu 1. pamatskolas darbībā, pēc tam norisinājās vecāko klašu audzēkņu tikšanās ar vēstniecības darbiniekiem. Vanesa Akere izklāstīja jauniešiem stereotipus, kādi sabiedrībā izveidojušies par ASV iedzīvotājiem un pašu valsti. Māriņš Spravņiks skolēnus motivēja nebaidīties un izmantot iespējas iegūt izglītību citās valstīs, arī ASV, lai pēc tam ar zināšanu bagāžu atgrieztos Latvijā. Skola saņēma informatīvo materiālu par izglītības iespējām ASV. 

Vizītes turpinājumā vēstniecības pārstāvji iepazinās ar Preiļu novada pansionāta “Preiļi” darbību. Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars un pansionāta vadītāja Inga Vilcāne izklāstīja ciemiņiem, kā darbojas pansionāts, kā tiek aprūpēti vecie, vientuļie novada iedzīvotāji. Tā kā šobrīd vietu pansionātā gaida 14 novada cilvēki, vairāki vecie cilvēki ievietoti citu pašvaldību aprūpes iestādēs, svarīgs jautājums ir pansionāta telpu paplašināšana, kam nākamajā jāpiesaista līdzekļi.

Darba vizītes noslēgumā ciemiņi apmeklēja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Preiļu daļu. Struktūrvienības inspektors Ēriks Pastars iepazīstināja vēstniecības pārstāvjus ar Preiļu daļas darbības nodrošinājumu un izrādīja telpas, kurām nepieciešams remonts, lai darbinieki pilnvērtīgi varētu veikt savus dienesta pienākumus.

Preiļu novada pašvaldībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar ASV vēstniecību Latvijā, tāpēc nākotnē tiek plānoti kopēji projekti vides sakopšanā un infrastruktūras sakārtošanā novadā.     

 

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.