Preiļos pirmo reizi notiks Tezē lūgšanu vakars

21.11.2016.

Pirmdien, 2016. gada 21. novembrī Preiļu Romas katoļu baznīcā pirmo reizi notiks Tezē lūgšanu vakars, aicinot uz kopīgu lūgšanu gan draudzes locekļus, gan ikvienu interesentu, jo īpaši jaunus cilvēkus vecumā no 16 līdz 35 gadiem. Vakara gaitā no plkst. 17.30 notiks ikdienas Svētā Mise, bet no plkst. 18.30 aptuveni stundu – Tezē lūgšanu vakars, kura laikā būs meditatīvas dziesmas, Svēto Rakstu lasījumi, klusuma brīži un lūgšanas.

Lūgšanu vakarā Preiļos viesosies brālis Filips no Tezē kopienas, lai kopīgi lūgtos un lai pastāstītu par lielu kristiešu notikumu, kas gaidāms Rīgā šī gada nogalē. Tā ir 39. Eiropas jauniešu tikšanās, kas šoreiz notiks Rīgā no 28. decembra līdz 1. janvārim, pulcinot līdz pat 15 tūkstošiem dalībnieku no visas Eiropas un citiem kontinentiem. Brālis Filips ir viens no sešiem dažādu tautību Tezē kopienas brāļiem, kuri kopš septembra uzturas Rīgā, lai sagatavotu Eiropas jauniešu tikšanos.

Tādas tikšanās dažādās Eiropas lielpilsētās notiek jau kopš 1978. gada. Pērn Eiropas jauniešu tikšanās notika Valensijā, 2014. gadā – Prāgā un 2013. gadā – Strasbūrā. Šādas tikšanās ir notikušas arī Parīzē, Berlīnē, Romā, Londonā, Briselē, Varšavā, Vīnē, Budapeštā, Barselonā, Zagrebā, Ženēvā un Lisabonā.

Tezē (Francijā) kopienā ir ap simts brāļu: katoļi un dažādām protestantu tradīcijām piederīgie no aptuveni 30 valstīm. Tādēļ vien, ka tā pastāv, šī kopiena ir “līdzība par kopienu”  –  tā  vēlas būt par izlīguma zīmi starp sašķeltajiem kristiešiem un atšķirtajām tautām.

Savukārt Tezē lūgšana ir ļoti vienkāršs pielūgsmes veids, ko līdzīgi savā ikdienā īsteno Tezē brāļi, trīs reizes dienā pulcējoties uz lūgšanām. Īpaša šajā lūgšanā ir dziedāšana – tās ir īsas dziesmas, kuras tiek atkal un atkal atkārtotas, tādā veidā kļūstot meditatīvas. Izmantojot tikai dažus vārdus, dziesmas teksts izsaka vienkāršu ticības patiesību, ko prātam viegli aptvert. Šāda dziedāšana kļūst arī par veidu, kā ieklausīties Dievā.

Papildu informācija par Eiropas tikšanos Rīgā http://taizeriga.lv/

Papildu informācija par Tezē kopienu: un http://taize.fr/lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.