Ziemassvētku laiks Labklājības pārvaldē

30.12.2016.

Ziemassvētku laiks, kā jau ierasts, kūsā no nebeidzamiem darbiem un notikumiem. Arī Labklājības pārvaldē (LP) tas ir brīnumu un čakluma apvīts. Kā pasakā ir teikts: ”Reiz, sensenos laikos…”, arī mūsu čakluma sniegpārslas plaukstās sakrita jau novembra noslēgumā, kad Dienas centra (DC) apmeklētāji kā rūķi sāka radoši darboties, lai LP māja gūtu brīnišķas Ziemassvētku dekorācijas. Tika izgatavotas aptuveni 200 makaronu sniegpārslas, ko pēcāk apmirdzēja zelta plīvurs. Neatlaidīgi kamanas traucās pretī svētkiem, tāpēc DC apmeklētāji sāka izgatavot dāvanas – eņģeļus, kas tika ietērpti krāsainā pērļu mirdzumā.

Ziemassvētki bez piparkūkām? Tā tas nevar būt! Labklājības pārvaldei tika uzdāvināti 20 kg piparkūku mīklas. Par to liels paldies Fēliksa konditorejai SIA “Feliks M” no Stopiņu novada izpilddirektores Guntas Elperes vadībā. Nu tik varēja sākties lielā cepšana! DC jaunieši ar īpašām vajadzībām aprūpētāju pavadībā sacepa un izdekorēja glītas piparkūkas. Krīzes centrā, Līču pakalpojumu centrā cepējas darbojās ar lielu entuziasmu un rūpību. Preiļu pansionāta iemītnieki turējās braši, sacepot garšīgas piparkūkas un pārklājot tām baltu glazūras mētelīti. Aizkalnes pagasta darboņi, cepot radīja smaržu virpuli, kas apbūra garāmgājējus. Dienas centra apmeklētāji noslēdza šo smaržīgo Ziemassvētku loku. Katrs varēja izgreznot savu piparkūku pēc sirds patikas. Jāteic, visi mēs esam mākslinieki, jo piparkūkas izdevās varenas!

Dienas centrā jauniešiem ar īpašām vajadzībām, Ziemassvētku gaidīšanas laikā, ieradās īpašs ciemiņš – Preiļu draudzes vikārs Davidovičs Filips. Stāstījums par Ziemassvētku brīnumu aizrāva jauniešus, sarunām pārvēršoties produktīvās debatēs. Paldies vikāram par garīga spēka ieliešanu katra sirdī, kā arī par pasniegtajām dāvaniņām jauniešiem.

Paldies ikkatram, kas šajā svētku laikā atrada īsto vārdu, ko pateikt, par čaklajām rokām, kas veica zelta darbus, par silto sirdi, kas pieņēma, saprata, mīlēja!

Lai mums visiem Laimīgs Jaunais gads!

Preiļu novada
Labklājības pārvaldes
Dienas centra vadītāja
Liene Gžibovska

Pēdējās izmaiņas: 30.12.2016.