Preiļu novada džudistu panākumi sacensībās

25.10.2016.

Preiļu džudo kluba „Jaunība LV” sportisti oktobrī piedalījās divos starptautiskos turnīros, un atgriezās ar vairākām izcīnītām medaļām.

15.-16. oktobrī Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolā norisinājās tradicionālais Starptautiskais džudo turnīrs “Zelta rudens 2016”, kurā piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tostarp arī 10 Preiļu jaunie džudisti. Labi startēja Preiļu meitenes – Sofija Gžibovska U14 vecuma grupā savā svara kategorijā izcīnīja 1. vietu, Rina Smane U10 grupā 2. vietu, savukārt Evelīna Šņepste šajā pašā grupā 3. vietu. Arturs Valters U10 grupā šoreiz ieguva 3. vietu, savukārt Juris Vaivods U16 grupā 5. vietu.

Kā pastāstīja Preiļu džudo kluba treneris Aleksejs Sapegins, Preiļu puiši izmantoja iespēju revanšēties 22. oktobrī Salaspilī, kur otro gadu notika Starptautiskais džudo turnīrs “KANO” kauss. 1. vietas U10 grupā savās svara kategorijās izcīnīja Arturs Valters un Iļja Volkovs. Dāvids Verze (U10 grupā) un Gvido Streili (U12 grupā) abi ieguva bronzas medaļas. Savukārt Andrejs Gžibovskis izcīnīja 5. vietu U10 grupā.

Šajās sacensībās piedalījās arī pavisam jaunie sportisti, sākot no 2010. dzimšanas gada. Jaunākajā U7 grupā 1. vietu savā svara kategorijā izcīnīja preilietis Armens Pilojans, savukārt 2. vietu – Dinars Kančs. Kā atzina treneris A. Sapegins, arī šāda vecuma bērniem sacensību pieredze ir ļoti noderīga sapratnes veicināšanai par šo sporta veidu.

Sofija Gžibovska ar izcīnītu zelta medaļu Ādažos

No kreisās: Iļja Volkovs, Dāvids Verze, Gvido Streili, Arturs Valters Salaspilī.