3. – 4. klašu skolnieces Preiļos uzsāk bezmaksas programmēšanas nodarbības

08.10.2016.

Sestdien, 8. oktobrī, aizsākās Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) stipendiju programmas nodarbības 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas pamatu apguvei Preiļos. Kopumā stipendiju programmas laikā 14 meitenes no Preiļiem apmeklēs Learn IT programmēšanas nodarbības.

Preiļos kopumā norisināsies astoņas nodarbības viena mēneša garumā. Šajā laikā meitenes iepazīsies ar modernām vizuālās programmēšanas platformām, rakstīs savas pirmās programmas un mācīsies kontrolēt robotus. Apmācībām noslēdzoties, meitenes būs apguvušas tādus programmēšanas pamatprincipus kā secība, cikli un nosacījumi. Šo nodarbību mērķis galvenokārt ir sniegt ieskatu par programmēšanas radošo pusi un radīt izpratni par šīs zinātnes principiem mūsu ikdienas darbībās.

„Nav noslēpums, ka IT jomā strādā vairāk puišu nekā meitenes. Tāpēc, ja  mums izdotos ar savām idejām iesaistīt šajā nozarē vairāk meiteņu, tas dotu pavisam citu perspektīvu IT jomai kopumā,” stāsta izglītības iniciatīvas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka, norādot, ka meitenēm centība un radošums netrūkst – viņām ir tikai jādod iespēja tehnoloģijas iepazīt.

10 gadīgās Annijas mamma Gunita Akmentiņa atdzīst, ka programmēšanas nodarbības parādīs meitai jaunu datortehnikas pielietojumu. „Mūsdienās īsti nav nevienas nozares, kura nebūtu saistīta ar IT tehnoloģijām, tādēļ lielākā vai mazākā mērā manas meitas nākotne būs saistīta ar IT,” par meitas pieteikšanu nodarbībām stāsta G. Akmentiņa, norādot, ka līdz šim IT joma bērnam asociējusies tikai ar internetu, datorspēlēm un informācijas atrašanu.

Paralēli nodarbībām Preiļos, nodarbības uzsākušas arī meitenes no Kuldīgas, bet novembrī uz tām dosies ogrēnietes un jelgavnieces. Kā jau ziņots iepriekš, tad programmēšanas nodarbības 3. – 4. klašu meitenēm no Rīgas jau ir noslēgušās.

„Lai arī aizvien vairāk meiteņu, ne tikai zēnu saredzētu iespēju saistīt savu nākotni ar IT, mūsu uzdevums ir strādāt pie tā, kā šo mācīšanās procesu padarīt radošāku, saistošāku un pieejamāku. Iegūtās zināšanas programmēšanas nodarbībās ne tikai ļaus meitenēm saprast IT, bet arī attīstīs loģiskās domāšanas prasmi,”  par programmēšanas nodarbību praktisko nepieciešamību uzsver Tele2 SSC personāla daļas vadītāja Ieva Orinska.

Elīna Kresa
Tele2 Shared Service Center komunikācijas konsultante

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.