Preiļu soļotāji ar panākumiem piedalās Jāņa Daliņa piemiņas sacensībās soļošanā Ogrē

01.10.2016.

Sestdien, 1. oktobrī, Ogres stadionā notika tradicionālās leģendārā latviešu soļotāja – Eiropas čempiona, Olimpiskā vicečempiona, piecu pasaules rekordu autora Jāņa Daliņa (5.XI 1904. – 11.VI 1978.) piemiņas sacensības. Tajās piedalījās arī Preiļu novada pārstāvji, un otro reizi Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS) audzēknis Raivo Liniņš uzstādīja sacensību rekordu 1000 m distancē (šogad un 2014. gadā).Godalgotas vietas izcīnīja vairāki mūsu novadu soļotāji.

Sacensības pieaugušajiem notiek 10000 m distancē. Šogad vīriešiem par uzvarētāju kļuva Edgars Gjačs (Gulbene) – 44:23,1. Kā otrais aiz viņa finišēja soļošanas veterāns, preilietis Normunds Ivzāns – 44:56,3.

Sacensības jaunākajās vecuma grupās notika 3000 m un 1000 m distancēs, bet visjaunākie –  bērnudārzu audzēkņi soļoja puskilometru garu distanci. Visvairāk uzvaru (piecas) izcīnīja jaunie Lietuvas soļotāji.

3000 m meitenēm (U16) Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS) audzēkne Ksenija Zabalujeva izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 18:14,7.  1000 m zēniem (U14) 1. vietu ar rezultātu 4:32,9, izcīnīja mūsu novada jaunais soļotājs Raivo Liniņš, 1000 m meitenēm (U12)  2. vietā ierindojās Sofija Kirillova (Preiļu nov. BJSS), 1000 m zēniem (U12) – 3. vietā Miks Severīns Bernsons (Preiļu nov. BJSS).