Aizvadīta Eiropas Valodu diena

27.09.2016.

Eiropas Valodu diena, ko katru gadu svinam 26. septembrī, ir valodu daudzveidības svētki. Ir pagājuši piecpadsmit gadi, kopš tika aizsākta Eiropas Valodu dienas tradīcija, tai joprojām ir vienojošs spēks.

Arī Preiļu 1. pamatskolā jau ceturto gadu notiek Eiropas valodu dienas pasākumi. Arī šogad 27. septembrī pulcējās 7. klašu komandas no Preiļu Valsts ģimnāzijas,  Preiļu 1. pamatskolas, Salas pamatskolas un Pelēču pamatskolas uz pasākumu “Valodu karuselī”, lai kopīgi darbotos 3 valodu stacijās.

Latviešu valodas stacijā skolēniem vajadzēja papildināt latviešu tautas sakāmvārdus, ierakstīt vecvārdus un pabeigt salīdzinājumus, kas palīdz kuplināt dzimto valodu. Angļu valodas stacijā audzēkņi izvēlējās atbilstošos vārdus dotajai valodai, meklēja sakāmvārdiem piemērotus vārdus. Krievu valodas stacijā dalībnieki risināja rēbusus un mainīja vietām zilbes, lai izveidotos jauns vārds.

Noslēguma viktorīnā skolēniem  vārdu “sveiki” vajadzēja uzminēt vairākās valodās, interesanti bija arī  atšifrēt, kurā valodā  skan atskaņotā dziesma.

Pasākuma dalībniekus un skolotājus iepriecināja 5. klašu dejotāji, arī 9.c meitenes Alīda Anspoka un Anastasija Dementjeva ar dziesmām angļu un krievu valodā.

Labākos rezultātus uzrādīja Salas pamatskola un Preiļu 1. pamatskolas 7.a klases abas komandas. Nenoliedzami dalībnieki guva pozitīvas emocijas, papildināja savas zināšanas.

Paldies skolotājām Žanetei Bečai, Veltai Danovskai un Marutai Upeniecei par sagatavotajiem uzdevumiem un radošu pieeju valodas mācīšanai.

 

Preiļu 1.pamatskolas skolotāja M.Šķestere

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.