Preiļu, Aglonas un Vārkavas novados jau otro reizi notiks Karjeras nedēļa

10.10.2016.

Jau otro gadu pēc kārtas Preiļu, Aglonas un Vārkavas novados – šogad no 10. līdz 14. oktobrim – notiks Karjeras nedēļa. Vairāku dienu garumā jaunieši dažādos pasākumos skolās un ārpus tām varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū. Karjeras nedēļa Preiļu, Aglonas un Vārkavas novados tiks atklāta 10. oktobrī plkst. 15.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīva iela 6, Preiļos.

2016. gadā Karjeras nedēļas tēma – “ES BŪŠU darba tirgū”.

“Mūsu  sabiedrību  neizbēgami  ietekmē  Eiropā  vērojamās  tendences:  negatīvās  izmaiņas  demogrāfiskajā situācijā, ekonomisko norišu globalizācija, informācijas sabiedrības veidošanās, zinātnes un tehnikas progress, augstais tehnoloģiju attīstības temps un no tā visa izrietošās izmaiņas nodarbinātības struktūrā un darba tirgū kopumā. Mūsdienu pasaule kļūst arvien sarežģītāka, vairs nevar paļauties, ka visu darba mūžu varēs strādāt vienā nozarē vai darbavietā. Nodarbinātības iespējas turpinās mainīties, un vienīgi spējas orientēties notiekošajā, iegūt un izmantot informāciju, vispārējas un profesionālas zināšanas un prasmes ļaus ātrāk un efektīvāk pielāgoties izmaiņām. Šodien vērtīgāka kļūst radoša  pieeja, spēja domāt netradicionāli, nozīmīgākas ir savstarpēji saistītas prasmes nekā atsevišķs zināšanu kopums. No ikviena tiek prasīta aktīva rīcība un pastiprināta atbildība par savu personisko izaugsmi un labklājību. Tādēļ aktuāli ir apgūt dzīves pamatprasmes, jo īpaši karjeras vadības prasmes, ne tikai akadēmiskās zināšanas un profesionālās prasmes”, stāsta Preiļu novada Karjeras nedēļas koordinators Viktors Boļšakovs.

Karjeras nedēļā laikā Preiļu novada jauniešiem būs iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā Atvērto durvju dienas uzņēmumos un iestādēs, tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un amatu meistariem, dalība konkursos un viktorīnās par profesijām, darbošanās radošajās darbnīcās praktisku iemaņu iegūšanai dažādos amatos. Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Preiļu novadā var iepazīties vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela.

Karjeras nedēļu novados no 10. līdz 14. oktobrim rīko Preiļu novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Preiļu novada Izglītības pārvalde, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Preiļu un Riebiņu novada TIC, Preiļu novada Bērnu un jauniešu centrs, Preiļu Galvenā bibliotēka, Preiļu novada Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskola, Preiļu Valsts ģimnāzija, Pelēču pamatskola, Preiļu 1. pamatskola, Preiļu 2. vidusskola, Salas pamatskola, Priekuļu sākumskola, Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” struktūrvienība Preiļi, Aglonas internātvidusskola, Vārkavas vidusskola, Vārkavas pamatskola, Aglonas vidusskola, Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola, Šķeltovas pamatskola, Priežmalas pamatskola.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir “ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados – Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.

Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Pasākumu programma 25 pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos draugiem.lv/viaa un facebook.com/KarjerasNedela.

Maija Paegle, Preiļu novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 10.10.2016.