Senioru dienas pasākums Preiļos

01.10.2016.

1.oktobrī, kad daudzās pasaules valstīs atzīmē Starptautisko veco ļaužu dienu, uz svētkiem Preiļu novada Kultūras namā pulcējās Preiļu novada pensionāri. Pasākuma “Lai gadiem proti ziedēt līdz” organizētāji – Preiļu novada dome un Preiļu novada Kultūras centrs – aicināja ikvienu novada senioru pavadīt skaistu pēcpusdienu un atpūsties.

Pasākumā piedalījās Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars, Preiļu novada Aizkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Gunta Uzuleviča un Saunas pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Rubins, pašvaldības pārstāvji, pensionāriem tuvi cilvēki, mūsu aktīvo senioru atbalstītāji.

Maruta Plivda apsveica seniorus svētkos, pateicās par aktīvajiem darba gadiem un novēlēja turpināt dzīvot enerģiski, ar pozitīvu skatījumu uz notiekošo. Lauris Pastars savā uzrunā uzsvēra jaunākajām paaudzēm nodoto pensionāru dzīves un darba pieredzi, no kā daudz mācījies arī viņš pats. Veselību un optimismu turpmākajiem dzīves gadiem vēlēja arī Raimonds Rubins. Sirsnīgi sveicieni pensionāriem tika nodoti no Latvijas Republikas 12. saeimas deputāta Alda Adamoviča.

Seniorus svētkos sveica Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Irēna Timošenko. Pensionāru biedrības vārdā Irēna Timošenko pateicās pašvaldības vadībai un pašvaldības iestādēm, mīļu paldies sakot arī pasākuma organizētājiem – Preiļu novada kultūras centram.

Tradicionāli pasākumā tika godināti aizvadītā gada aktīvākie pensionāri. Preiļu novada domes Pateicības saņēma divdesmit novada seniori no pilsētas un visiem novada pagastiem.

Ar patīkamām melodijām pasākuma dalībniekus svētkos sveica Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, aktīvi mūziķi – Oļegs Koļesņičenko un Jānis Livdāns. Muzikālu baudījumu senioriem dāvināja arī Kultūras centra deju kopa “Talderi”.

Pasākumu vadīja Silvija Kurtiņa, un pēc atraktīvas rudens našķu izdalīšanas, kur tirgus saimnieces lomā bija iejutusies Ināra Urča, senioriem skanēja mūzikas grupas “Latgales dāmu pops” koncerts. Šo dāvanu pensionāru pasākumam bija sarūpējis Viduslatgales pārnovadu fonds, līdzekļus paredzot no pagājušajā gadā organizētajām Lūgšanu brokastīm, kuru tēma bija “Mūžs veltīts darbam”. Ar Preiļu novada pašvaldības finansiālu atbalstu pasākuma gaitā pensionāri varēja baudīt tēju, kafiju un pīrādziņus.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 01.10.2016.