Brīvdabas kino Salas pamatskolā

26.09.2016.

Svinot ievērojamā kinorežisora, aktiera, gleznotāja Jāņa Streiča 80 gadu jubileju, Salas pamatskolā 26. septembrī, tieši mākslinieka dzimšanas dienā, notika pasākums viņa daiļradei.

Vakaram krēslojot, visi interesenti tika aicināti pulcēties skolas rotaļu un atpūtas laukumā, kur romantiskā ugunskura gaisotnē pie siltas tējas pasākuma dalībnieki dalījās atmiņās un uzzināja daudz jauna par Jāni Streiču. Vispirms visi klātesošie varēja iepazīties ar skolotājas Iritas Vaivodes sagatavoto prezentāciju par Jāna Streiča dzīves un darba gaitām, par viņa devumu Latvijas kino attīstībā, par Latgales vārda popularizēšanu.

Pēc tam skolotāja Valentīna Madalāne dalījās ar saviem iespaidiem par tikšanos ar izcilo režisoru klātienē, kā arī lasīja pašas sacerēto dzejoli, kurā ir iekļauti visi Jāņa Streiča filmu nosaukumi. Viņa arī aicināja, ja kādam ir iespēja pabūt Rīgā, iegriezties Svētā Pētera baznīcā, kur Jāņa Streiča jubilejai par godu atklāta izstāde “Streičs un draugi”, kurā piedalās vismaz 100 mākslinieku, kas pašam jubilāram bijis liels pārsteigums.

Vakara turpinājumā sekoja neliels, bet ļoti interesants un izzinošs konkurss par Jāņa Streiča filmām. Klātesošajiem vajadzēja noteikt dziesmas nosaukumu, pateikt no kādas filmas tā ir, kā arī pēc filmas kadra bija jāpasaka filmas nosaukums.

Noslēgumā sekoja vakara galvenais notikums – brīvdabas kino, kur kopīgi tika skatīta visu iemīļotā filma “Cilvēka bērns”. Pozitīvu emociju pārņemti priecājamies par sava novadnieka, Preiļu novada Goda pilsoņa, neaptveramo talantu un sirds siltumu. Lai viņam laba veselība un neizsīkstošs darba spars arī turpmāk!

Paldies skolēnu vecākiem un citiem Smelteru ciema iedzīvotājiem, kuri kopā ar  bērniem vēlreiz dzīvoja līdzi Boņuka gaitām filmā “Cilvēka bērns”! Šis vakars ir sākums jaunai tradīcijai – skatīties brīvdabas kino visiem kopā arī  turpmāk.

Irita Vaivode, Salas pamatskolas skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 26.09.2016.