„Stirnu buks” ielec Mākoņkalnā

24.09.2016.

Savā trešajā sezonā skrējienu seriāla „Stirnu buks” viens no sezonas septiņiem posmiem ciemojās Latgalē. Par starta vietu 6. posmam 24. septembrī tika izvēlēta Mākoņkalna apkārtne ar starta vietu Lipuškos – Rāznas ezera krastos.

Neizmantot tādu iespēju nevarēja! Dalībai šajā Latvijā populārajā taku skrējienā šķēršļotā apvidū pieteicās arī 14 Preiļu novada skriešanas cienītāji – gan veterānu vecumā, gan arī BJSS audzēkņi, kuriem garo distanču skriešana nav pamatdisciplīna, bet kurus vilināja iespējas pārbaudīt savu potenciālu un izbaudīt kaut ko jaunu. 

Izturīgākie sacentās „Lūšu” 36 km un „Stirnu buku” 25 km distancēs.  Kuri vēl nebija gatavi šim pārbaudījumam, varēja piedalīties „Zaķu” 13 km distancē. Pirmo gadu ir atvērta jauna „Vāveru” grupa, kuri šoreiz mēroja 6 km bez laika kontroles.

Atšķirībā no seriāla „Skrien Latvija!”, kur sacensības notiek pilsētvidē un dalībnieki riņķo vairākus apļus, Stirnu buku distances vijas pa mežu un lauku ceļiem un taciņām un katra distance veido vienu apli. Finišā katrs dalībnieks saņem piemiņas medaļu, kā arī kādus rīkotāju sarūpētus kārumus. Pasākuma pozitīvo gaisotni vairo dažādu vietējo muzicējošo mākslinieku uzstāšanās un izklaides visiem gadagājumiem. Kopējais dalībnieku pulks katrā posmā ir tuvu diviem tūkstošiem un uz distances nobeiguma daļu dalībniekus gaida organizēta „rozīnīte”  – šoreiz Kalnu karaļa titula izcīņa ar Sprinta posmu Mākoņkalnā.

Prieks , ka arī kāds no mūsējiem kāpa uz goda pjedestāla. Šoreiz „augstāk par savu galvu” uzlēca Mārcis Adamovičs, uzvarot savu vecuma grupā „Zaķu” klasē. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa arī Nikola Djubina , kā arī veterāns Aivars Žugris par 2. vietu savā grupā „Stirnu buka” distancē. Visiem, protams, uz pjedestāla netikt, bet es domāju, spītējot  skaudrajām sāpēm kāju muskuļos, kuras vēl varēs just pāris dienas, visi palika gandarīti par sevis paveikto, kā arī aktīvi un jauki pavadīto dienu pozitīvi noskaņotu domubiedru kompānijā.

Interesenti savu draugu vai paziņu rezultātus vai fotoreportāžu no pasākuma var apskatīt www.stirnubuks.lv.

 

Pirmais no kreisās – Aivars Žugris. Foto: Andris Jermuts

Vidū – Mārcis Adamovičs. Foto: Andris Jermuts


Pirmā no kreisās – Nikola Djubina. Foto: Andris Jermuts

L. Valdonis – sporta pasākuma organizators

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.