Apkures sezona nav aiz kalniem

23.09.2016.

Klāt rudens drēgnums, un gluži tāpat, kā ikdienā meklējam siltākas drēbes, ir jāsāk domāt par apkures sezonas uzsākšanu, lai savās mājās justos mājīgi un komfortabli. SIA “Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs atgādina, ka apkures sezonas sākumu nosaka iedzīvotāji. 

Apkuri pieslēgs pēc iedzīvotāju lūguma

Lai uzsāktu apkuri, ir nepieciešams sazināties ar SIA “Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļu un lūgt pieslēgt apkuri. Parasti apkures sezona Preiļos tiek sākta oktobra vidū. Izvēloties apkuri uzsākt ātrāk, ir vairāki ieguvumi: mājās ir silti un mājīgi, novērsta saaukstēšanās un nav papildu izmaksu par elektrisko sildāmierīču izmantošanu, tajā pašā laikā nākamajā apkures periodā apkures rēķins nav tik liels, jo auksta dzīvokļa uzsildīšanai līdz noteiktai temperatūrai ir nepieciešams krietni lielāks siltumenerģijas daudzums, kas maksās dārgāk, nekā noteiktas temperatūras uzturēšana jau no rudens sākuma.

Par apkures pieslēgšanu lemj mājas vecākais vai dzīvokļu īpašnieki: ja 50 % plus viena balss vēlas pieslēgt apkuri, tad par šo lēmumu ir jāinformē SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļa, un apkure tiks pieslēgta.

Preiļu daudzdzīvokļu mājās uzstādīti siltummezgli, tādēļ apkuri pieslēgt iespējams jebkurā brīdī un to tehniski iespējams nodrošināt kaut visu gadu. Izņēmums ir tikai siera rūpnīcas mikrorajons, kur darbojas četru cauruļu sistēma, tādēļ apkuri iespējams pieslēgt tikai visām mikrorajona mājām vienlaikus.

 

Radiatoru nomaiņa ir jāsaskaņo

Apkures komunikācijas kā funkcionāli nedalāmi elementi ir atzīstami par dzīvokļa īpašumā ietilpstošo kopīpašuma daļu. Radiatoru demontāžai un dzīvokļa apkures komunikāciju atvienošanai ir nepieciešama dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Siltumapgādes sistēma ir būvēta kā vienota sistēma, kas kalpo visas mājas siltumapgādes nodrošināšanai. Sistēmas nesankcionēta pārbūve apdraud visas mājas apkures sistēmas normālu ekspluatāciju.

Tiek aicināti pasteigties tie, kuriem remontdarbu dēļ dzīvokļos ir atvienoti radiatori, lai neaizkavētu apkures padevi visai mājai. Kamēr kaut vienā dzīvoklī siltumapgādes sistēma nav kārtībā, tikmēr apkures padeve vispār nav iespējama, un cieš visi mājas iedzīvotāji.

Tajās mājās, kur šovasar kādā no dzīvokļiem remonta laikā ir bijuši atvienoti radiatori, pirms apkures pieslēgšanas Siltumapgādes daļas speciālistiem jāveic sistēmas uzpildīšana un pārbaude. Tādēļ dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums par to informēt SIA „Preiļu saimnieks”, pretējā gadījumā pašrocīga iejaukšanās mājas siltumapgādes sistēmā rada nepatīkamus brīžus pašiem un kaimiņiem.

 

Apkures tarifs nedaudz samazinājies

Saskaņā ar AS “Latvijas Gāze” informāciju, dabas gāzes tirdzniecības cena šā gada septembrī ir 156,52 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem. Pie šādas dabas gāzes cenas saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes lēmumu kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir 54,01 EUR/MWh (bez PVN). (Salīdzinājumam: šā gada aprīlī, apkures sezonai noslēdzoties, siltumenerģijas tarifs Preiļu pilsētā bija 54,07 EUR/MWh (bez PVN), bet 2015. gada septembrī — 54,40 EUR/MWh (bez PVN).) AS “Latvijas Gāze” prognozē, ka šāda dabas gāzes cena saglabāsies arī oktobrī, tādējādi arī apkures tarifs paliks nemainīgs. Apkures izmaksas ir mazākas mājās, kuras ir nosiltinātas un kurās ir nomainītas apkures sistēmas.

 

Rēķinu apmaksa kavējas

Lai gan lielākā daļa SIA “Preiļu saimnieks” klientu ir godprātīgi un iespēju robežās cenšas norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, parādu apjoms par komunālajiem pakalpojumiem lēnām aug. Iedzīvotāju parāds par patērēto siltumenerģiju šā gada 1. septembrī ir par 2,79 % lielāks nekā pagājušā gada 1. septembrī un sastāda 169 538,80 EUR (bez PVN).

SIA “Preiļu saimnieks”, izprotot iedzīvotāju materiālās iespējas, pateicas visiem klientiem, kuri rūpīgi plāno savu budžetu un cenšas laikus norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem!

 

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.