Preiļu novada Pelēču ezerā ielaisti līdaku mazuļi

21.09.2016.

21. septembrī, klātesot Preiļu novada domes deputātam Jurim Kovaļevskim, Attīstības daļas vadītājam Zigmāram Ertam un projektu vadītājai Sanitai Meļko, pašvaldības policijas priekšniekam Rihardam Romanovskim, Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvei Solvitai Kravalei, kā arī Valsts vides dienesta pārstāvjiem, Preiļu novada Pelēču ezerā tikai ielaisti kopsvarā vairāk nekā 100 kg līdaku mazuļu. Zivju mazuļus piegādāja zivju audzētava „Rūja” no Rūjienas novada.

Zivis ezerā ielaistas projekta “Zivju resursu pavairošana Preiļu novada Pelēču ezerā” ietvaros, pateicoties Zivju fonda finanšu atbalstam 2032 eiro apmērā. Projekta mērķis ir saglabāt zivju daudzveidību un veicināt zivju atražošanu, pavairojot līdaku resursus Pelēču ezerā.

Pelēču ezera zivju krājumu pamatmasu veido plauži, raudas, līņi un asari, mazāk ruduļi, pliči un karūsas. Zivis tiek zvejotas un makšķerētas, izmantojot pašatražošanos. Pelēču ezeru ļoti daudz izmanto makšķernieki, tiek rīkoti makšķerēšanas čempionāti gan vasaras, gan ziemas sezonā. Lai saglabātu zivju resursu daudzveidību un daudzumu, nepieciešams veikt zivju resursu pavairošanu. Tāpēc, pamatojoties uz Pelēču ezera ekspluatācijas noteikumiem, tika pieņemts lēmums pakāpeniski un regulāri atjaunot zivju resursus Pelēču ezerā. Šis ir jau piektais gads, kad Preiļu novada dome realizē zivju mazuļu pavairošanas projektu publiskajās ūdenstilpēs. Iepriekšējos gados, piesaistot projektu finansējumu,  ezers ir papildināts ne tikai ar līdaku, bet arī ar zandartu mazuļiem.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.