Brīvprātīgās no Holandes un Vācijas palīdz “Preiļu Brīvajā skolā” un biedrībā “Preiļi izglītotai Latvijai”

20.09.2016.

Vai zinājāt, ka brīvprātīgo jauniešu darbs ir ļoti populārs Eiropā? Latvijā, īpaši Latgalē, par to zina retais. Pagājušā gadā, kad viesojāmies Ikšķiles Brīvajā skolā, kā lielu ieguvumu ikdienas dzīves dažādošanai vadītāji norādīja uz fantastisku iespēju piesaistīt jauniešus no citām valstīm. Arī noteikumi, kā tas panākams, izrādījās paveicami. Rezultātā biedrība “Preiļi izglītotai Latvijai” šī gada pavasarī tika akreditēta kā uzņemošā un nosūtošā organizācija.

Projekts ietvēra daudzus posmus: brīvprātīgo uzrunāšana sociālajos tīklos un lielākajās mājas lapās, pretendentu izvērtēšana, sarunas ar galvenajiem kandidātiem Skype, projekta rakstīšana, rezultātu gaidīšana. Bijām ļoti priecīgi, ka mūsu projektu apstiprināja! No 105 pieteikumiem strādāt “Preiļu Brīvajā skolā” un biedrībā vairākās atlases kārtās izraudzījāmies ļoti jaukas un motivētas jaunietes: Elsi no Holandes, kas tikko ir beigusi augstskolu un grib uzlabot savas prasmes darbā ar pirmsskolas bērniem, kā arī paaugstināt konkurētspēju darba tirgū, un Leni no Vācijas, kuras motivācija doties uz Preiļu Brīvo skolu bija izzināt, kādas jomas, aktivitātes viņu saista pirms stāties universitātē.

Brīvprātīgo jauniešu piesaiste ir viens veids, kā dažādot ikdienu skoliņā, kā dabiskā veidā bērniem rādīt citas kultūras un valodas. Meitenes un bērni jau pēc 2 nedēļām ir ļoti sadraudzējušies. Neskatoties uz to, ka mazie bērni nerunā angliski, ķermeņa valodas iespējas tiek izmantotas 100%. Vajag tikai redzēt, kā viņi visu sarunā! Un bērni, kuri mazliet kautrējas, mācās no pārējiem, kā uzdrīkstēties, kā pieiet klāt, paņemt pie rokas, parādīt savu vēlmi.

Else labi spēlē vijoli, Lene – ģitāru. Viņas labprāt arī vadīs pagarināto grupu bērniem, kuru vecāki pēcpusdienās nevar savus mazos izņemt no skolas un pieskatīt. No oktobra šī grupa darbosies Preiļos, biedrības Vides reģionālajā resursu centrā.

Par iespējām piedalīties Eiropas Brīvprātīgā darba programmā, uzzināt Vides reģionālā resursu centra piedāvājumu sīkāk var www.preililatvijai.lv vai rakstot pilbiedriba@gmail.com, kā arī zvanot Aijai t. 26385873

 

Pēdējās izmaiņas: 20.09.2016.