Ar klausītāju ovācijām izskanēja koncertprogrammas “Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances” pirmatskaņojums Preiļos

14.09.2016.

14. septembrī Preiļu kultūras namā notika koncertprogrammas “Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances” pirmatskaņojums. Preiļu novadam tika šī privilēģija pirmajiem uzņemt pie sevis klausītāju iemīļotus operas solistus kopā ar izciliem mūziķiem un baudīt burvīgu vakaru mūzikas gaisotnē. Jāatzīst, ka šis muzikālais uzvedums Preiļos bija īpašs notikums, jo šāda līmeņa pirmizrāde mūsu pusē līdz šim nebija notikusi.

Preiļu Kultūras centra vadītājs Guntis Skrimblis atzina, ka jaunā koncertprogramma Preiļos izskanēja ļoti emocionāli un mākslinieciski pārliecinoši. Tajā piedalījās izcili solisti un brīnišķīgs mūziķu ansamblis – skanēja klavieres, vijole, čells, kontrabass, akordeons, ģitāra.

Koncertprogrammas apmeklētāji ar sajūsmu un ovācijām novērtēja jauno pirmizrādi, atzīstot, ka īsts baudījums Preiļu kultūras namā tika gūts, klausoties programmas muzikālo ansambli kopā ar solistu izpildītajām dziesmām. 

Jauno koncertprogrammu izveidoja 2012. gada Lielās mūzikas balvas ieguvējas izrādes “Cantando y amando” idejas autore, soliste Ilona Bagele kopā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) mūziķu apvienību Ilzes Ozoliņas vadībā un LNO solistu Samsonu Izjumovu. Koncertprogramma tika virzīta Rīgā, tai tika saņemts Kultūrkapitāla fonda atbalsts, un arī Preiļu novads tika iesaistīts šajā mūzikas projektā.

Jaunajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skanēja populāras un klausītāju iemīļotas 19. un 20. gadsimta krievu komponistu dziesmas un romances.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 14.09.2016.