Latvijas Okupācijas muzeja piedāvājums Latgales skolēniem un skolotājiem

16.09.2016.

Minsteres Latviešu ģimnāzijas bijušo skolēnu un draugu biedrība ir ziedojusi Latvijas Okupācijas muzejam ar mērķi skaidrot vēsturi skolēniem un skolotājiem Latgalē.

Piedāvājam iespēju izmantot Skolu atbalsta programmu (SAP) un saņemt daļēju ceļa naudas atmaksu uz muzeju. Aicinām skolēnus uz nodarbībām par dažādām tēmām, piemēram, „Kā pēta vēsturi?”, „Mūsu Baltijas ceļš”, „Padomju deportācijas”, „Barikādes. 1991.janvāris” u.c. Ja vēlaties apgūt vēsturi savā skolā, varat izmantot bezmaksas ceļojošās izstādes „Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā” un „Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai”, kā arī pieteikt muzeja gidu vadītas nodarbības par izstāžu tematiku.

Aizbrauksim ciemos arī ar izbraukuma nodarbību „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. Tā palīdzēs veidot izpratni par 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas un 1990. – 1991. gadā atjaunotās LR nepārtrauktību. Tajā piedalās arī „4.maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Skolotājiem pavasarī būs iespēja piedalīties muzeja organizētajos kursos un apgūt jauno muzeja izstrādāto mācību metodisko materiālu par dzīvi LPSR. Septembrī uzsākam skolēnu pētniecisko darbu konkursu „Cilvēki-Latvijas novadu dārgumi” ar galveno balvu: Eiropas Parlamenta apmeklējumu Briselē.

Vairāk informācijas www.omip.lv

Lita Zemvalde
Latvijas Okupācijas muzejs
Izglītības nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.